Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Žvyrkeliams asfaltuoti ir vietiniams keliams tvarkyti – daugiau kaip 10 mln. eurų parama

Autorius: Agroeta
Rimo Špoko nuotr. (Ukmergės r.)
Rimo Špoko nuotr. (Ukmergės r.)
Printer Friendly, PDF & Email

Rajonų savivaldybės gali geriau pasirūpinti vietos infrastruktūra, pavyzdžiui, išasfaltuoti kelią ar jo ruožą. Visa tai galima bus padaryti gavus Europos Sąjungos paramą. Kaip skelbia Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA), rugsėjį savivaldybių administracijos galės teikti paraiškas paramai vietiniams keliams remontuoti.

Penktadienį patvirtintos Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Pagrindinės paslaugos ir kaimų atnaujinimas kaimo vietovėse“ veiklos srities „Parama investicijoms į visų rūšių mažos apimties infrastuktūrą“ veiklos „Parama vietiniams keliams“ įgyvendinimo taisyklės.

Finansavimui skirta 10,2 mln. Eur. Didžiausia paramos suma vienam pareiškėjui ir pareiškėjo projektui įgyvendinti negali viršyti 200 tūkst. Eur su PVM. Finansuojama iki  80 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų.

Projekto tinkamų finansuoti išlaidų dalis, kurios nepadengia projektui skiriamo finansavimo lėšos, turi būti finansuojama iš pareiškėjo lėšų. Netinkamas finansuoti projekto išlaidas pareiškėjas turi finansuoti savo lėšomis.

Remiama veikla – savivaldybės institucijos valdomas kaimo vietovės ribose esančio vietinės reikšmės viešojo kelio arba jo ruožo, arba gatvės su žvyro danga rekonstravimas arba kapitalinis remontas (asfaltavimas). Remiami kelio elementai yra šie: kelkraščiai, pėsčiųjų ir dviračių takai, šaligatviai, apšvietimo įrenginiai.

Facebook komentarai