Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Žvejyba ir pramogos ant ledo: ugniagesiai šiemet ištraukė 3 skenduolius

Autorius: Agroeta
Žvejai Aukštaitijoje.
Žvejai Aukštaitijoje.
Printer Friendly, PDF & Email

Pernai šalies ugniagesiams gelbėtojams 381 kartą teko dirbti vandenyje ir ant ledo. Šių darbų metu jie ištraukė 123 skenduolius ir išgelbėjo 19 gyventojų. Šiemet ugniagesiai gelbėtojai atliko 12 darbų vandenyje. Jų metu jie ištraukė 3 skenduolius ir išgelbėjo 1 gyventoją.

Na, o koks nesaugus pirmasis ledas, pavyzdžių netrūksta.

Gruodžio 30 d. Alytuje, užlipę ant tvenkinio ledo, įlūžo du vaikai. Vieną berniuką ištraukė praeivis, kitą – atvykę ugniagesiai gelbėtojai. Jie dešimtmetį gaivino, kol atvyko medikai. Jis buvo išvežtas į ligoninę.

Sausio 12 d. Molėtų rajone, Inturkės kaime, Galuonų ežere, eidami per ledą, įlūžo du vyrai. Vieną pavyko išgelbėti, o kitas nuskendo.

„Pirmiausia reikia žinoti, kad ledas laikomas tvirtu ir išlaikančiu žmogų, jeigu jo storis yra daugiau nei 7 cm. Tačiau, kad ledas išlaikytų grupę žmonių, jo storis turi būti ne mažesnis kaip 12 cm. Trapus, plonas ledas būna tose vietose, kur matosi įšalusios medžių šakos, krūmai, nendrės ir ten, kur įteka upeliai ar šaltiniai, neseniai buvo iškirstos eketės, – aiškina pareigūnai. Primename, kad pagal Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisykles, poledinės žūklės mėgėjams privaloma su savimi turėti virvę su svareliais, gelbėjimosi liemenę ir specialius smaigus, kurie padėtų išlipti ant ledo įlūžus“.

Ant užšalusių vandens telkinių draudžiama važiuoti motorizuotomis transporto priemonėmis. Šių taisyklių nesilaikymas užtraukia įspėjimą arba baudą.

Ką daryti įlūžus

„Jei įlūžimo į ledą išvengti nepavyko, svarbiausia nepasiduoti panikai. Išlikite ramūs ir stenkitės nepavargti. Įlūžusiam asmeniui patariama ropštis į tą pusę, iš kurios buvo ateita. Bandykite „užplaukti ant ledo“ laikydamiesi ant vandens paviršiaus, irdamiesi kojomis ir artėdami prie tvirtesnio ledo. Krūtine reikia šliaužti kuo toliau, nebandyti iš karto stotis – tai daryti galima tik pasiekus krantą. Jei įlūžote ne patys, o pastebėjote įlūžusį asmenį – nedelsiant skambinkite bendruoju pagalbos telefonu 112. Laukdami atvykstančios pagalbos, itin atsargiai prisiartinkite prie eketės krašto ir įlūžusiam asmeniui ištieskite pagalį, lentą, virvę ar kitą daiktą, į kurį įlūžęs asmuo galėtų įsikibti“, – praneša pareigūnai.

Facebook komentarai