Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Žvalgų žygdarbiai arba Štirlico beieškant

Autorius: Dr. Bernaras IVANOVAS
Bernaras Ivanovas
Bernaras Ivanovas
Printer Friendly, PDF & Email

Lietuvos saugumiečiai visada garsėjo savo uolumu ir paranoja. Jie tarpukaryje sekė tūkstančius komunistų, lenkų kultūrininkų, išaiškino nacių perversmą Klaipėdoje ir labai „efektyviai“ kovojo su pasiklausymu vyriausybės rūmuose, tuo tikslu keisdami langus ir duris. Deja, jie pražiūrėjo okupaciją, kas tapo esminiu jų darbo vertinimo kriterijumi.

Dabartinė situacija Lietuvoje, deja, taip pat kelia susirūpinimą. Lietuva garsėja Europoje, kaip kone labiausiai savo piliečius sekanti valstybė, kadangi teismai sankcionuoja dešimtis tūkstančių pasiklausimų kasmet. Kaip sakoma, ir uodas nepraskris.

Tačiau mes matome Seimo narės skandalą, kuri esą ne tik susitikinėja su rusų ambasados šnipais, bet net kažką ten derina. Grėsmingai saugumiečiai nurodo, kad ji buvo perspėta nekontaktuoti su jais, kadangi gali tapti nelojali ar kažkaip panašiai. Kyla klausimas, ar kas nors Lietuvoje kreipia dėmesį į saugumiečių tokius perspėjimus?

Taip, kreipia. Pavyzdžiui, politologas Kęstutis Girnius. Būdamas vakarietiškos kultūros „sugadintas“, jis viešai paskelbė apie VSD pareigūnų vizitą su analogiškais „perspėjimais“. Politologas tai įvertino kaip spaudimą ir net grasinimą. Už tokią pilietinę poziciją K. Girnius buvo net prieš keletą metų apdovanotas tolerancijos diplomu, kas, manau, yra tikrai teisinga. 

Ką gi mes matome seimūnės I. Rozovos atveju? Taip, rusų ambasadoje knibždėte knibžda Putino agentai, provokatoriai ir operatyvininkai. Jų ten gal ir visas 100 nuošimčių. Tai vieša paslaptis visiems. Mes taip pat žinome, jog profesionalumas ten dirbančių asmenų jau seniai pramušė dugną, ką gerai iliustruoja pasikėsinimo į Skripalius Britanijoje istorija.

Tik visiškai degradavusi spec. tarnyba gali panaudoti tokius Seimo narius, kaip I. Rozova, kadangi mąstantis žmogus supranta, jog rusų partijos atstovai seniausiai po didinamuoju stiklu. Bendrai imant, mūsų seimūnai ne tik kad nemoka saugoti paslapčių, bet net nemoka ar tingi skaityti (saugumo komiteto nariai tą įrodę su kaupu). Jeigu jie tai gebėtų, tai juodu ant balto jiems pristatyta saugumiečių informacija jau susprogdintų viešąją erdvę prieš pusantrų metų.

Įdomiausia tai, kad savo tinginystę jie pateisina Lietuvos Respublikos įstatymų normomis, esą apie grėsmes jie negali viešai kalbėti (jeigu okupantai bus pasienyje, jie taip pat tylės?). Slapta čia viskas. Iš visa ko sprendžiant, šią istoriją žinojo svarbiausias Lietuvos kultūrininkas ir serialų herojus. Jis, tikriausiai, laikė ją spintelėje kaip kokį seną šautuvą. O gal prireiks? Ir prireikė. Susipykęs su Seimo pirmininku ir neradęs geresnio būdo jam įgelti, į dienos šviesą paleido šią šnipų istoriją, tačiau, kaip ir dera avantiūristui, jis nepaskaičiavo pasekmių, kadangi figūrantai-koalicijos partneriai, tie, kurie su koloradais per gegužės 9 d. paradus marširuoja, labai supyko. Taip su velniais obuoliauti išėjęs svarbiausias Lietuvos pagonis, dar iššovė sau iš to seno šautuvą į koją. Ir tiesiog beveik prieš artėjančius rinkimus. Labiausiai, žinoma, džiaugiasi kiti Lietuvos gelbėtojai nuo priešų, konservatoriai, kadangi panašios istorijos gerai mobilizuoja būtent jų palaikymo komandą. Vis dėl to tai jau kita istorija.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA