Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

ŽŪM vykdoma veislininkystės įmonių privatizavimo politika prilyginta "bananų šalies" sprendimams

Autorius: Agroeta
ŽŪM vykdoma veislininkystės įmonių privatizavimo politika prilyginta "bananų šalies" sprendimams
ŽŪM vykdoma veislininkystės įmonių privatizavimo politika prilyginta "bananų šalies" sprendimams
Printer Friendly, PDF & Email

Trečiadienį Seimo Kaimo reikalų komitete vėl svarstytas valstybės valdomų veislininkystės įmonių privatizavimas. Per šį svarstymą negailėta kritikos Žemės ūkio ministerijai (ŽŪM), kuri esą neprižiūrėjo jai pavaldžios AB „Kiaulių veislininkystė“. Ši vienintelė įmonė buvo įtraukta į privatizuojamų objektų sąrašą per praėjusį Vyriausybės posėdį. Kitas dvi bendroves – UAB „Šilutės veislininkystė“ ir UAB „Panevėžio veislininkystė“ – žemės ūkio ministras Giedrius Surplys per praėjusį Vyriausybės posėdį paprašė neįtraukti į privatizuojamų objektų sąrašą. Toks sprendimas priimtas veikiausiai dėl daugelio visuomeninių organizacijų pasipriešinimo, nes jos minėtų bendrovių privatizavimui nepritarė.

Per Seimo Kaimo reikalų komiteto posėdį pranešta, kad AB „Kiaulių veislininkystė“ pernai patyrė net 154 tūkst. eurų nuostolių, o šiemet pirmą ketvirtį – dar kelias dešimtis tūkstančių nuostolių.

Pasak ŽŪM Strateginių pokyčių valdymo grupės vadovės Virginijos Žoštautienės, AB „Kiaulių veislininkyste“ naudojosi tik Veislinių kiaulių augintojų ir gerintojų asociacija, bet paprašyta, kad asociacija prisidėtų bent 30 proc. savo lėšomis, dengiant veislininkystės sąnaudas, asociacija to atsisakė.

„Valstybė ir taip nurašė šiai bendrovei 360 000 eurų skolų (...) Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba vykdo kiaulių veislininkystės priežiūrą, tad kiaulių veislininkystė nenukentės“, – akcentavo ji.

Parlamentaras Petras Čimbaras teigė, jog kalbant apie privatizuojamas įmones jam apskritai buvo keista ŽŪM pozicija. „Tik šiame komitete buvo kalbama su tų įmonių vadovais. Būtent ŽŪM neša atsakomybę už tuos nuostolius. Juk visoms įstaigoms galioja tie patys nuostatai“, – stebėjosi P. Čimbaras.

Jis patikino, kad esant tokiai ŽŪM nuostatai, Lietuva greitai virs "bananų šalimi", nes mūsų šalis nebeteks kiaulių veislininkystės, o riestauodeges veš iš Danijos ir kitų šalių.

Parlamentaras Aurimas Gaidžiūnas sakė, jog nesuvokiama, kaip galima patirti tiek nuostolių, kai AB „Kiaulių veislininkystė“ dirba 30 darbuotojų. „Niekas nežiūrėjo, kad AB „Kiaulių veislininkystė“ neprižiūrėjo 20 hektarų savo žemės, jos nedirbo“, – stebėjosi A. Gaidžiūnas.

Turto banko atstovas tikino, kad AB „Kiaulių veislininkystė“ akcijas įsigijęs asmuo privalės 5 metus toliau vykdyti tą pačią AB „Kiaulių veislininkystė“ veiklą.

Jeigu tos veiklos asmuo nevykdys, už tai kiekvieną kartą bus baudžiama apie 50 tūkst. eurų bauda. Pradinė bendrovės kaina paaiškės aukcione, o jos turtą pirmiausiai įvertins nepriklausomi vertintojai.

Seimo Kaimo reikalų komitetas rekomendavo Vyriausybei sustabdyti visų trijų bendrovių privatizaciją bent iki gruodžio mėnesio, tačiau Turto bankas pareiškė, kad visgi toliau vykdys AB "Kiaulių veislininkystė" privatizavimą, nes kitokio Vyriausybės nutarimo kol kas nėra.

Agroeta

Facebook komentarai