Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

ŽŪM derinamas dokumentas dėl paramos įsirengiant elektrinius piemenis nuo vilkų

Autorius: Agroeta
Vilkų sugebėjimai įveikti tvoras. Antroje nuotraukoje vilkas paliko net kraujo pėdsakus, persiropštęs per 4 m aukščio tvorą.
Vilkų sugebėjimai įveikti tvoras. Antroje nuotraukoje vilkas paliko net kraujo pėdsakus, persiropštęs per 4 m aukščio tvorą.
Printer Friendly, PDF & Email

Žemės ūkio ministerija parengė Europos Sąjungos paramos teikimo taisyklių projektą, pagal kurį ūkininkams bus teikiama pagalba įsirengiant elektrinius piemenis arba tvoras, skirtas apsaugoti gyvulius nuo vilkų.

Įdomu tai, kad didžiausia paramos suma sieks 5 000 eurų (be PVM), o ūkiui bus finansuojama šimtu procentu visa projekto vertė.

Tačiau už numatomas lėšas nebus remiama stacionarių tvorų ir kitų statinių statyba, o siūlomai paramai gauti pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos veiklą „Prevencinių priemonių taikymas prieš vilkų ūkiniams gyvūnams daromą žalą“, teks irgi gerokai pasistengti.

Pavyzdžiui, pareiškėjas privalės įsipareigoti, kad juostinis elektrinis piemuo būtų ne mažiau kaip 5 juostų ar vielų, ne mažiau kaip 1–1,20 m aukščio, jei yra galimybė – iki 2 metrų.

Tarp kitų reikalavimų minima, jog žemiausia juosta turės būti 10–15 cm virš žemės, atstumai tarp juostų – 15–20 cm. Juostos esą turės būti plačios, ne mažiau kaip 2 cm pločio. Jomis turės tekėti ne mažesnė kaip 4500 V įtampa.

„Agroeta“ primena, kad vilkai įveikia neretai ir aukštesnes nei 2 metrų tvoras, jau nekalbant apie elektrinius piemenis. Apie tai gausu ūkininkų liudijimų.

Be to, parama bus teikiama ne visų savivaldybių ūkininkams. Į paramą galės pretenduoti tik tų savivaldybių ūkininkai, kuriose didžiausia tikimybė patirti vilkų išpuolius. Daugiausia žalos atvejų per 5 metus – Šilalės r., Vilkaviškio r., Klaipėdos r., Alytaus r., Varėnos r., Rokiškio r., Anykščių r., Ignalinos r., Biržų r., Lazdijų r., Kalvarijos,      Kaišiadorių r., Kupiškio r., Ukmergės r., Trakų r., Tauragės r., Elektrėnų, Molėtų r., Širvintų r. ir  Prienų r.

Be kita ko, į paramą negalės pretenduoti smulkūs ūkininkai, o tik tie, kurie laiko daugiau kaip 20 sutartinių gyvulių (SG). Visą projektą galite rasti čia.

 

Facebook komentarai