Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

ŽŪM: 15 mln. eurų valstybės parama – 18 tūkst. pieną tiekiančių ūkininkų

Autorius: BNS
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Siekiant paskatinti pieno gamintojų atsigavimą po koronaviruso krizės ir kompensuoti jų netektis dėl karantino, ketinama suteikti beveik 15 mln. eurų tikslinę finansinę paramą, į kurią galėtų pretenduoti apie 18 tūkst. melžiamų karvių augintojų. 

Tokią naują informaciją apie valstybės paramą žemės ūkiui Seimo Kaimo reikalų komitete trečiadienį pateikė Žemės ūkio ministerijos Tvarios žemės ūkio gamybos grupei vadovaujantis Karolis Anužis.  

„Pati išmoka galėtų būti apie 64 eurai, bet ji galėtų būti 10 proc. (iki 70,67 euro – BNS) padidinama, jeigu pieno ūkis yra arba ekologinis, arba dalyvauja kooperacijos veikloje, arba kontroliuoja karves“, – parlamentaras paaiškino ministerijos atstovas.  

K. Anužio komitetui pateiktoje medžiagoje numatyta, kad 64,25 eurų dydžio išmoka už pieninę karvę bus skiriama dviems mėnesiams. Iš viso šiai priemonei kol kas numatyta 14,78 mln. eurų.

Šią pagalbą ketinama teikti tik tuomet, jeigu vidutinės balandžio-gegužės bendros pieno gamintojų pajamos buvo bent 5 proc. mažesnės negu atitinkamu laikotarpiu 2019 metais. 

Numatytas ir reikalavimas į šias pajamas įskaičiuoti tik tas lėšas, kurios būtų gautos pardavus pieną tik Lietuvoje registruotiems pieno supirkėjams. 

Pasak K. Anužio, vienas ūkis negalės gauti didesnės negu 100 tūkst. eurų paramos, o ministerijos  skaičiavimais, tokia parama pasieks apie 18 tūkst. melžiamas karves auginančių ūkininkų.

„Parama bus teikiama tik tiems pieno gamintojams, kurie tiekia pieną perdirbėjams, o ne melžia karves ir pieną naudoja tik savo reikmėms“, – teigė jis.

Prieš savaitę parlamentarams buvo pranešta, kad pieno sektoriui iš viso valstybės ketina skirti 120 mln. eurų finansinę paramą.

Facebook komentarai