Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Žūčių darbe išvengti vis dar nepavyksta

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Valstybinė darbo inspekcija (VDI) praneša, jog praėjusią savaitę nelaimingų įvykių darbe metu buvo sunkiai pakenkta 4 darbuotojų sveikatai ir 1 darbuotojas žuvo.

Lapkričio 14 d. statybvietėje, Derceklių k., Klaipėdos r. sav., UAB „Rasugnė“ (Klaipėdos raj.) darbuotojas montavo mūrbalkį. Balkis buvo padėtas ant kopėčių atramos. Darbuotojui taisant kopėčių padėtį, balkis krito ir mirtinai traumavo darbuotoją.

Lapkričio 12 d. UAB „Clemence Richard“ (Kaišiadorių raj. Vladikiškių k.) šaltkalvis įmonės teritorijoje valė džiovyklų šilumokaičius. Pasijungęs oro kompresorių, užlipo kopėčiomis ant sukrautų lentų rietuvės ir nuo jos nukrito ant grindinio iš 2,8 m aukščio. Kritimo metu darbuotojas patyrė kaklo slankstelių, krūtinės, stuburo slankstelių lūžius, susimušė galvą – tai yra patyrė sunkius sužalojimus.

Lapkričio 8 d. UAB „Šilutės automobilių keliai“ (Šilutės raj.) vairuotojas gavo nurodymą krovininį automobilį MAZ perstatyti į kitą aikštelės vietą. Nepavykus užvesti automobilio darbuotojas pajudino akumuliatoriaus gnybtus, kurie buvo pasidengę oksidaciniu sluoksniu. Tuo metu gnybtai sukibirkščiavo ir įvyko akumuliatoriaus sprogimas. Skeveldra pataikė darbuotojui į veidą ir aptaškė jį akumuliatoriaus sieros rūgštimi. Įvykio metu darbuotojas buvo sunkiai sužalotas.

Spalio 14 d. Vilniuje buvo montuojami kilnojami pastoliai prie statomo pastato. UAB „FOS LT“ (Vilnius) darbuotojas į surinkimo vietą įstatęs pastolių pakloto elementą ir nulipęs ant laiptų aikštelės pagrindo, žengė keletą žingsnių atgal ir per neaptvertą angą nukrito iš maždaug 6 m aukščio ant betoninių grindų. Įvykio metu darbuotojas sunkiai susižalojo.

Pažeidžiant Nelaimingų atsitikimų darbe tyrimo ir apskaitos nuostatų reikalavimą, VDI tik praėjusią savaitę pranešta, kad spalio 4 d. Giluišių k., Kalvarijos sav., UAB „TESOTA“ (Šiauliai) vairuotojas, tvirtindamas krovinį, t. y. rąstus diržais, paslydo ir nukrito nuo krovininio automobilio iš maždaug 1,5 m aukščio. Įvykio metu sunkiai susižalojo galvą.

 

Facebook komentarai