Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Žinomas Kėdainių r. daržovių augintojas pardavė ūkį

Autorius: Dainius ŠEPETYS
„Kvedarų ūkis“ (Kėdainių r.), nupirko kaimynystėje veikusį kito žinomo daržovių augintojo Vidmanto Girdzijausko ūkį.
„Kvedarų ūkis“ (Kėdainių r.), nupirko kaimynystėje veikusį kito žinomo daržovių augintojo Vidmanto Girdzijausko ūkį.
Printer Friendly, PDF & Email

Vienas didžiausių Lietuvoje daržovių augintojų „Kvedarų ūkis“ (Kėdainių r.), nupirko kaimynystėje veikusį kito žinomo daržovių augintojo Vidmanto Girdzijausko ūkį.

Vienas kaimynas iš kito įsigijo dirbamas žemes, dvi gamybines bazes ir ūkininkavimo techniką. Oficiali sandorio suma neskelbiama, tačiau vietiniai žmonės kalba, kad Kvedarai V. Girdzijauskui sumokėjo apie 9 mln. eurų.

Užbaigus, ilgai trukusį sandorį, „Kvedarų ūkio“ dirbamos žemės plotas išsiplėtė iki 400 ha, kuriuose auga daržovės. Buvusiems V. Girdzijausko ūkio darbuotojams pasiūlyta dirbti pas naujuosius šeimininkus, tačiau kol kas tik 30 žmonių pasiūlymu pasinaudojo, nors vieno iš „Kvedarų ūkio“ savininkų, Arno Kvedaro teigimu, visiems buvo pasiūlytos analogiškos darbo sąlygos.

Pasak ūkininko A. Kvedaro, įvykęs sandoris – reikšmingas postūmis „Kvedarų ūkiui“ siekiant stiprinti pozicijas šviežių ir perdirbtų daržovių rinkoje.

„Padidintas ūkio plotas sudarys sąlygas užauginti didesnį derlių ir tuo pačiu gausinti šviežių daržovių tiekimą rinkai“, – sakė A. Kvedaras, primindamas, kad iki šiol didžiąją dalį „Kvedarų ūkio“ verslo sudarė perdirbtos produkcijos pardavimai.

„Šviežias daržoves ir jų gaminius tiekiame didiesiems šalies prekybos tinklams, didmeninės prekybos įmonėms, HORECA sektoriaus klientams bei mažesniesiems prekeiviams“, – kalbėjo A. Kvedaras, akcentuodamas, kad ūkio ambicija yra suvienodinti veiklos sričių proporcijas ir didinti pardavimus.

Dabar, po ūkių sujungimo, „Kvedarų ūkio“ darbuotojų – daugiau nei 250. Dalis darbuotojų papildomai samdomi sezoniniams darbams. Į darbą žmonės atvežami iš Kėdainių, Panevėžio ir Jonavos miestų ir rajonų.

„Net ir įdarbinus buvusius V. Girdzijausko ūkio darbuotojus mums vis dar trūksta darbo jėgos – reikalingi ir nekvalifikuoti, ir kvalifikuoti specialistai“, – sakė A. Kvedaras.

Prieš kelis mėnesius, pasklidus pirmosioms kalboms apie numatomą sandorį,  „Agroeta“kalbino ūkininką V. Girdzijauską. Tada, tuometinis „Lidl“ prekybos tinklo reklaminis veidas sakė: „Pavargau, sveikata pašlijo, matyt atėjo laikas trauktis iš aktyvios žemės ūkio veiklos“.

Ūkininkas pasidžiaugė, kad ūkį pardavė klestintį, nesugriautą ir su būriu gerų darbuotojų.

„Aš ūkį lipdžiau iš mažų gabalėlių, it paukštis lizdą puoselėjau, o dabar noriu pabūti geresniu vyru savo žmonai, seneliu anūkams“,  – kalbėjo V. Girdzijauskas.

 

Facebook komentarai