Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Žemės ūkio technikos pardavėjai tikisi pagyvėjimo rinkoje

Autorius: Gediminas STANIŠAUSKAS
 „DOJUS grupės“ vykdantysis direktorius Audrius Kavaliauskas.
„DOJUS grupės“ vykdantysis direktorius Audrius Kavaliauskas.
Printer Friendly, PDF & Email

Taršos mokesčio įstatymo projektas, kuriuo siūloma apmokestinti ir žemės ūkio techniką, Vyriausybę turėtų pasiekti iki šių metų spalio 1 d. Siekiama apmokestinti ne dabar naudojamą žemės ūkio techniką, o naujai registruojamą. Apie tai, o taip pat kokios nuotaikos vyrauja technikos rinkoje, "Agroeta" pakalbino „DOJUS grupės“ vykdantįjį direktorių Audrių Kavaliauską.

Kaip vertinate iniciatyvą dėl taršos mokesčio žemės ūkio technikai?

Kadangi neturime išsamesnės informacijos kaip šis mokestis būtų taikomas, tai sunku detaliau pakomentuoti. Jei galvoti, kad tas apmokestinimas turėtų skatinti atnaujinti techniką, tai idėja sveikintina, tačiau dėl to neturi kentėti senesnių mašinų naudotojai, kurie jau turi jas. Tiesioginis senesnių žemės ūkio mašinų apmokestinimas būtų perteklinė ir neproporcinga priemonė.

Kokia bendra situacija šiuo metu yra žemės ūkio technikos rinkoje?

Šiuo metu žemės ūkio mašinų rinkoje jaučiamas šioks toks pagyvėjimas. Tai greičiausiai susiję su naujo derliaus nuėmimu, naujomis pajamomis ir t.t.

Kokios yra jūsų prognozės dėl žemės ūkio technikos rinkos tendencijų 2019-aisiais ir kitais metais? Kokius įžvelgiate rizikos veiksnius (ar taršos mokestį priskirtumėte prie jų bei kt.), o kokie yra geri signalai?

Kaip rodo registracijos duomenys, 2019 metų naujos žemės ūkio technikos rinka greičiausiai bus viena mažiausių per praėjusius 10 metų. Kitų metų rinką labiausiai įtakos šių metų derliaus rezultatai, produkcijos supirkimo kainos, iš dalie ir ES paramos ūkių modernizavimui. Didžiausias rinkos priešas yra nežinomybė, todėl kuo greičiau ūkiai žinos savo surinktą derlių, pardavimo kainas ir ES paramų perspektyvas, tuo greičiau rinka atsikoreguos į savo normalų dydį.

Dėkojame už pokalbį

Facebook komentarai