Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Žemės ūkio konkurentabilumui didinti Rusijoje kuriami kosminiai palydovai

Autorius: Agroeta
Printer Friendly, PDF & Email

(Maskva, spalio 5 d.) Rusijos universitetai ir mokslininkų organizacijos pasirengę sukurti apie dvi dešimtis nedidelių kosminių palydovų, kurių teikiami duomenys padės šalies žemės ūkiui, teigia Rusijos prezidento patarėjas Aleksandras Černiavskis. „Mes intensyviai tariamės, kaip reikėtų sukurti visą grupę nedidelių kosminių aparatų, pritaikomų žemės ūkiui. Palydovai turėtų zonduoti pasėlius, atlikti jų monitoringą, pavyzdžiui, kokią įtaką derliui turi dirvos būklė, biologinės ir gamtinės sąlygos“, – naujienų agentūrai TASS kalbėjo A.Černiavskis.

Palydovų kurimo projektą ketinama pradėti 2017 metais, o jį įgyvendins „Rosskosmos“ įmonė, Tomsko politechnikos universitetas, Federalinė mokslo organizacijų agentūra bei kitos organizacijos.

Mokslininkai pratęs šiemet pradėtą projektą, per kurį siekiama išsiaiškinti, kaip mažieji palydovai tarpusavyje keičiasi informacija, ją kaupia ir perduoda į Žemę. A.Černiavskis tikina, kad įgyvendinus projektą Rusijos žemės ūkio sektorius taptų konkurentabilesnis pasaulyje. „Tam reikalingos šiuolaikinės technologijos. Jei mes šį projektą pradėsime dabar, po 10 metų technologijų kūrimo srityje jis taps įprastu, rutininiu darbu“, – neabejoja specialistai.

Projektas numato, kad turi būti sukurta visa grupė kosminių aparatų, kurių svoris siektų nuo 3 iki 30 kilogramų. Pasak mokslininkų, tokie palydovai galėtų ne tik atlikti tyrimus, bet ir prireikus orbitoje vienas kitą suremontuoti. Pirmieji tokie palydovai į kosmosą buvo iškelti dar šių metų pavasarį. Rusija pasirengusi į orbitą iškelti dar dvi analogiškas kosminių aparatų grupes.

Agroeta

Facebook komentarai