Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Žemės ūkio bendrovės jungiasi bendrai kovai

Autorius: Milda JONKIENĖ
LŽŪBA generalinis direktorius Jonas Sviderskis: žemės ūkio bendrovės akcijai pritaria.
LŽŪBA generalinis direktorius Jonas Sviderskis: žemės ūkio bendrovės akcijai pritaria.
Printer Friendly, PDF & Email

Pasigirdus kaltinimams, kad „Žaliųjų kryžių“ protesto akcijoje žemės ūkio bendrovės nepakankamai aktyviai dalyvauja, Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos (LŽŪBA)generalinis direktorius Jonas Sviderskis tikina, kad gal būt kažkas taip siekia suardyti žemdirbių vienybę.

Anot jo, bendrovėms taip pat aktualios visos šios problemos, nerimą kelia kylantys mokesčiai, tad jos neketina nusišalinti ir pasiryžę drauge su ūkininkais tam priešintis.

Vakar Kalvarijos sav. Vazniškių žemės ūkio bendrovės vadovas informavo, kad žaliųjų kryžių jų bendrovė pastatė tiek, kiek visi Marijampolės ūkininkai, o štai vienos Pakruojo bendrovės pirmininkas sakė, jog linkęs dar palaukti ir kol kas nedalyvauja akcijoje.

„Čia kiekvienam spręsti, kaip šioje situacijoje elgtis, tačiau, kaip LŽŪBA vadovas, atsakingai pareiškiu, kad mūsų oficiali pozicija šiuo klausimu yra vieninga ir viena – akcija reikalinga, ji yra laiku ir pribrendusi. Pozicijos ir nuomonės dėl protesto akcijų nėra ir nebuvo išsiskyrusios“, – šiandien „Agroeta.lt“ tikino LŽŪBA generalinis direktorius J. Sviderskis.

Anot jo, kantrybės taurę perpildė paskutinis lašas – biudžeto projekto pirmasis variantas, kur numatytos labai mažos lėšos valstybinio turto – griovių tvarkymui ir bendram finansavimui, numatyta taršos mokesčiu apmokestinti dyzelinį kurą. Taip pat papiktino Prezidento bei kai kurių Seimo narių pasiūlymai didinti akcizą dyzeliniam kurui ir krosniniam dyzeliniam kurui, kuris naudojamas kaimo žmonių gyvenamiesiems namams, kaimo socialiniams objektams – mokykloms, bibliotekoms ir pan., šildyti bei grūdams džiovinti, taip pat žemės mokesčio koeficiento didinimas.

J. Sviderskio teigimu, sprendimas dėl protesto akcijos buvo vienbalsiai priimtas Lietuvos žemės ūkio taryboje ir jis nekvestionuojamas. „Atskiros ir skirtingos žmonių nuomonės yra normalu. Jos nėra išimtis kai kurių ūkininkų tarpe ir tarp kai kurių žemės ūkio bendrovių vadovų. Štai ir Žemės ūkio rūmų pirmininkas pasisakė prieš šią akciją. Tačiau jis yra ir už akcizo dyzeliniam kurui didinimą, už glifosato uždraudimą. Jis ir čia nepalaiko žemdirbių. Blogai, kad tokią nuomonę reiškia kaip Žemės ūkio rūmų pirmininkas. Jei kalbėtų kaip dvaro savininkas – dvarininkas A. Svitojus – nieko keisto neįžvelgčiau, tačiau nepritariu, kad tai pareiškiama Žemės ūkio rūmų vardu“, – piktinasi J. Sviderskis.

LŽŪBA vadovo teigimu, jų asociacijos narių deklaruoti plotai sudaro apie 350 tūkst. ha, t. y. 13 proc. visos šalies dirbamos žemės, darbuotojų skaičius sudaro apie 17 tūkst., asociacijai priklausantys nariai pagamina apie 35 proc. visos Lietuvos metinės žemės ūkio produkcijos. Tai yra intensyvūs ir našūs ūkiai.

„Ūkininkai yra nemaža jėga, tačiau žemės ūkio bendrovės taip pat, o jei būsime vieningi, galime bendrai nuveikti tikrai daug. Sutinku su žemės ūkio ministru, kad reikia peržiūrėti lengvatinio dyzelinio kuro normas, kaip ir kam jis naudojamas, bet dėl visiško lengvatų kurui panaikinimo tikrai nepritariu. Aplinkinių šalių žemdirbiai tokias lengvatas gauna, tai kaip mums reikės su jais konkuruoti? Juk Lietuvoje ir pieno supirkimo kainos vienos mažiausių Europoje, o kaštai visiems vienodai išaugo. Turime daryti viską, kad palengvintume konkurencingumą su kitomis šalimis, o ne dar papildomai jį didintume“, – tikina J. Sviderskis ir teigia, kad LŽŪBA palaiko ir kitas protesto akcijas, kurioms pradžią davė „Žaliųjų kryžių“ akcija, jose žemės ūkio bendrovės taip pat numatę dalyvauti.

Facebook komentarai