Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Žemdirbių protestai prasideda! Ūkininkai raginami statyti „Žaliuosius kryžius“

Autorius: Gediminas STANIŠAUSKAS
Pirmasis protesto akcijos kryžius, kurį pastatė Kėdainių rajono ūkininkai.
Pirmasis protesto akcijos kryžius, kurį pastatė Kėdainių rajono ūkininkai.
Printer Friendly, PDF & Email

Kitais metais numatomų papildomų mokesčių ūkininkams grėsmė privertė žemdirbius veikti nedelsiant. Dar vakar Lietuvos žemės ūkio tarybos (LŽŪT) pirmininkas Aušrys Macijauskas nebuvo linkęs atskleisti tikslios visuotinės ūkininkų protesto akcijos datos, kuomet į Vilnių sugūžės nepatenkinti ūkininkai, o rajonų centrų gatves užtvindys traktoriai. Tačiau jau šiandien protesto akcijos organizacinis štabas paskelbė apie protestų pradžia – jis ragina ūkininkus šį savaitgalį prie intensyvaus eismo kelių statyti didžiulius kryžius. Pirmoji akcija taip ir pavadinta – „Žalieji kryžiai“.

„Lapkričio 7 d. susirinkęs žemdirbių protesto akcijos organizacinis štabas sudėliojo protesto akcijos planą ir preliminarias datas. Nuspręsta, kad žemdirbių akcija vyktų etapais“, – teigiama pranešime.

Pirmas protestų etapas „Žalieji kryžiai“ vyks jau šį savaitgalį.

„Tai tyli ir taiki akcija, kai per savaitę (idealu per šį savaitgalį) turinti pasiekti masiškumą. Šios akcijos metu žemės ūkio subjektai – ūkininkai, bendrovės stato savo dirbamoje žemėje žalius (būtinai žalius, sodrios žalios spalvos) kryžius prie kelių, kuriuose yra didžiausias judėjimas“, – teigia organizacinis komitetas.

Kryžių matmenys esą turi būti aukšti, gerai matomi ir atkreipiantys dėmesį. „Kad akcija pasiektų tikslą – kryžių reikia daug! Ši akcija – tai žinutė, nešama visuomenei ir politikams, kad žemės ūkis tampa nebepakeliama našta, simbolizuojant sunaikintą kaimą ir naikinamą žemės ūkį“, – teigia ūkininkai.

Protestus koordinuojantis štabas ragina ūkininkus „visus aktyviai įsijungti į akciją ginant savo – ūkininko – profesijos vardą“.

„Rajonai, kurie neturite intensyvių kelių ruožų, prašome padėti artimiausių rajonų ūkininkams, kurie tokių kelių turi. Būkime pagaliau vieningi!“ – reziumuojama laiške.

Pirmąjį Žaliąjį kryžių jau pastatė ūkininkai iš Kėdainių rajono. Šis protesto simbolis pastatytas prie „Via Baltika“ kelio.

„Agroeta“ ragina jus atsiųsti nuotraukas info@agroeta.lt iš jūsų protesto akcijos, kaip statote kryžių, kaip jis atrodo. Taip pat parašykite ir žinutę, kurią skiriate valdžiai.

Facebook komentarai