Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

dojusagro

Žemdirbių organizacija grasina piketais bei streiku

Autorius: Kazys KAZAKEVIČIUS
Danutės Karalevičienės vadovaujama LNŽNA prabilo apie galimą visuotinį žemdirbių streiką, jei bus padidinti mokesčiai.
Danutės Karalevičienės vadovaujama LNŽNA prabilo apie galimą visuotinį žemdirbių streiką, jei bus padidinti mokesčiai.
Printer Friendly, PDF & Email

Lietuvos nederlingų žemių naudotojų asociacija (LNŽNA) nusprendė ruošti piketo akciją dėl šiuo metu Seime svarstomų mokesčių sistemos pataisų. Jei Seime bus priimti svarstomi siūlymai, neatmeta ir visuotinio žemdirbių streiko galimybės.

Kaip teigiama LNŽNA pareiškime, siūlomi mokesčio už aplinkos teršimą pakeitimai reiškia, kad ūkininkai papildomai bus apmokestinami trimis eurais už kiekvieną traktoriuje sudeginto dyzelino toną. Be to, ūkininkams taip pat didėtų valstybinio socialinio draudimo įmokos – jų „lubas“ siūloma kelti nuo 43 vidutinių darbo užmokesčių (VDU) iki 60 VDU. Taip pat siūloma žemės ūkio paskirties žemės, išskyrus apleistas žemės ūkio naudmenas, mokestinės vertės mažinimo koeficientą padidinti nuo 0,35 iki 0,5. 

Seime taip pat svarstomi siūlymai didinti akcizo mokestį žemės ūkyje naudojamiems gazoliams. Finansų ministerija siūlo mokesčio tarifą didinti nuo 56 iki 81 euro už toną gazolių, o prezidentas Gitanas Nausėda yra pasiūlęs akcizą didinti iki 164 eurų už toną.

„Treti metai, kai ūkininkų laukus niokoja stichinės nelaimės. Žemdirbiai stengiasi nors minimaliai išlaikyti savo verslą. Tačiau šiandien valdantieji aiškiai sako, kad mus nori sužlugdyti ir pasiųsti į darbo biržas. Gausim pašalpas ir nereikės dirbti. Toks požiūris į dirbantį žemdirbį, nepagarba jo sunkiam darbui veda prie nepasitikėjimo Lietuvos vadovais“, – teigiama LNŽNA išplatintame pareiškime.

Tiesa, kuomet gali įvykti protesto akcijos, nepranešama.

Šiandien Seimui buvo pateiktas kitų metų biudžeto projektas bei kartu su juo buvo teikti įstatymų pataisų projektai, numatantys didesnius akcizus alkoholiui, benzinui, gazoliams ir kaitinamajam tabakui. Dar siūloma išplėsti nekilnojamojo turto mokesčio bazę, sumažinti žemės mokesčio lengvatą žemės ūkio paskirties žemei.

Seimo nariai po pateikimo pritarė Vyriausybės pasiūlytam kitų metų biudžetui. Toliau jis bus svarstomas Seimo Biudžeto ir finansų komitete, taip pat papildomuose Audito, Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetuose. Kitas biudžeto svarstymas plenariniame posėdyje numatomas gruodžio 5 dieną. Lygiagrečiai biudžetui Seime turėtų būti svarstomi bei priimami ir mokesčių pakeitimai.

Facebook komentarai

T Hegvita agro