Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

dojusagro

Žemdirbiai įsigijo 42 javų kombainus, traktorių registracija – vis dar chaotiška

Autorius: Agroeta
Žemdirbiai įsigijo 42 javų kombainus, traktorių registracija – vis dar chaotiška.
Žemdirbiai įsigijo 42 javų kombainus, traktorių registracija – vis dar chaotiška.
Printer Friendly, PDF & Email

Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro (ŽŪMPRIS) duomenys apie žemės ūkio technikos registravimą Lietuvoje vis dar nėra objektyviai teisingi ir, neretai, iškreipia bendrą vaizdą apie tai, kiek vis dėlto traktorių ir kombainų yra nuperkama mūsų šalyje kiekvieną mėnesį. Pavyzdžiui, gegužės mėnesio duomenimis, Lietuvoje esą buvo įregistruoti 399 ratiniai traktoriai. Skelbiama, kad juos įregistravo žemės ūkio subjektai. Tačiau tarp šio skaičiaus mažiausiai 130 vnt. yra keturračiai motociklai, ŽŪMPRIS priskiriami prie bendro traktorių skaičiaus. Pati tarnyba pripažįsta, jog iš visų registruotų traktorių net 91 proc. sudarė traktoriai, mažesni nei 100 AG galios. Dalis jų skirti žemės ūkiui, dalis – pramogoms, dar kita dalis – vejų priežiūrai.

Nuo 100 iki 200 AG galios ratinių traktorių gegužę buvo įregistruota tik 6,8 proc., o didesnės kaip 200 AG galios traktorių – tik 2 procentai.

Be kita ko, Traktorių, savaeigių ir žemės ūkio mašinų bei jų priekabų registro duomenimis, gegužės mėnesį ūkininkai ir žemės ūkio bendrovės įregistravo 42 javų kombainus. Iš jų tik du (arba 4,8 proc.) buvo pagaminti 2018 – 2019 m. Dauguma (95,2 proc.) analizuojamu laikotarpiu įregistruotų javų kombainų buvo vakarietiški. 2019 m. gegužės mėnesį po 10 kombainų įregistruota „Claas“ ir „Dronningborg“ kompanijų, 6 – „Massey Ferguson“, 4 – „Sampo Rosenlew“, po 3 – „Deutz-Fahr“ ir „Volvo“, po 1 – „Krasnojarsko KG“, „John Deere“, „Laverda“, „New Holland“, „Rostselmash“ ir“ Wintersteiger“.

Facebook komentarai

T Hegvita agro