Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Žemaitijos kunigaikščių medalių kolekcija – trims kelmiškiams 

Autorius: Agroeta
 Žemaitijos kunigaikščių medaliai už Žemaitijos garsinimą įteikti kelmiškiams Algimantui Armonui, Marijui Čekavičiui, Ritai Ščiglinskienei.
Žemaitijos kunigaikščių medaliai už Žemaitijos garsinimą įteikti kelmiškiams Algimantui Armonui, Marijui Čekavičiui, Ritai Ščiglinskienei.
Printer Friendly, PDF & Email

Minint 760-ąsias Durbės mūšio metines, prie Karšuvos – Ivangėnų piliakalnių (Tauragės raj.) surengta šventė.

Iškilmingai pakėlus istorines vėliavas, apdovanoti iškilūs žemaičiai iš Kelmės. Žemaitijos kunigaikščio medalių kolekcija už teatrinių tradicijų puoselėjimą garsinant Žemaitiją apdovanotas Kelmės Mažojo teatro vadovas Algimantas Armonas, už ašvinių (žirgų žemaitukų) veislės žirgų auginimą ir žygių žirgais garsinant Žemaitiją organizavimą ir dalyvavimą juose – Marijus Čekavičius, už trumpametražiuose filmuose įamžintas tradicijas, istoriją ir kultūrą – Rita Ščiglinskienė.

Trijų medalių kolekciją VšĮ „Karšuvos būtovė“ užsakymu pernai, minint Žemaitijos pirmojo paminėjimo istoriniuose šaltiniuose 800 metų sukaktį, sukūrė dailininkas Artūras Slapšys.

1260 metų  liepos 13 dieną Durbės mūšyje žemaičiai, padedant kuršiams, visiškai sumušė jungtines Livonijos ir Prūsų ordino pajėgas. Karūnuotasis Karalius Mindaugas valdė savo valstybę, kariavo rytuose ir pietuose,  žemaičiai kovojo su ordinu, kuris neįstengė pavergti jam Mindaugo už karūną dovanotų žemių.

Facebook komentarai