Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Žemaitės literatūrinė premija – rašytojai Nijolei Kliukaitei Kepenienei, už romaną apie žmonių likimus Mažojoje Lietuvoje

Autorius: Dalia KARPAVIČIENĖ
Nijolė Kliukaitė Kepenienė. Bibliotekos.lt nuotr.
Nijolė Kliukaitė Kepenienė. Bibliotekos.lt nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Kelmės rajono savivaldybės literatūrinėms premijoms skirti, leidžiamiems literatūros kūriniams vertinti ir jų leidimo eilės tvarkai nustatyti komisijos posėdyje buvo nuspręsta 46-ąją Žemaitės literatūrinę premiją skirti rašytojai Nijolei Kliukaitei Kepenienei už romaną „Rupaus malimo: romanas apie žmonių likimus Mažojoje Lietuvoje“, išleistą 2019 metais.

Žemaitės literatūrinei premijai gauti buvo pateikti dar 2 siūlymai:  Ievai Švarcaitei už pernai išleistą leidinį „Pietų Žemaitijos etnografinis paveldas“ ir  Laurai Sintijai Černiauskaitei už 2018 metais išleistą romaną „Šulinys“.

Premija bus teikiama  rugsėjo 17 dieną Žemaitės viešojoje bibliotekoje.

Vilniuje gimusi, Klaipėdoje gyvenanti šių metų žemaitės literatūrinės premijos laureatė romaną pavadino kelione į sielos tėvoniją, jame stengiasi atskleisti ypatingą prūsų charakterį, pabrėžti jų orumą ir išdidumą netgi pačiomis sunkiausiomis ir skaudžiausiomis gyvenimo akimirkomis, pabandyti atsakyti į klausimą, kas lieka žmogui, iš kurio atimamas gyvenimo skonis, bet paliekama gyvastis. Romano siužetui autorė panaudojo ligoninėje lankytos prūsų palikuonės Anos Helenos Saprykinos pasakojimą, daugeliui herojų paliko tikrus vardus ir pavardes.

Žemaitės literatūrinės premijos laureatė yra baigusi lietuvių kalbos ir literatūros studijas Vilniaus pedagoginiame institute, yra parašiusi iš išleidusi 30 knygų nuo pasakų vaikams iki pasakojimų apie iškilias asmenybes. N. Miliukaitė Kepenienė yra pelniusi Gabrielės Petkevičaitės Bitės bei Ievos Simonaitytės premijas.

Viena prestižiškiausių Žemaitės literatūrinė premija už geriausią metų grožinę prozą kaimo tematika pradėta teikti 1966 metais. Ją įsteigė tuometinis Kelmės rajono Žemaitės kolūkis. Pirmosios premijos laureatu išrinktas rašytojas Juozas Baltušis, už apsakymą „Ko nepasakė Laukys“.

Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, premijos skyrimą po trejų metų pertraukos 1994-aisiais  atgaivino  Kelmės rajono savivaldybė. Tais metais premija įvertinta rašytoja Vanda Juknaitė, už romaną „Šermenys“.

Žemaitės literatūrinė premija (2000 eurų) skiriama kas antri metai. Laureatas dar apdovanojamas vardine tautine juosta.

Facebook komentarai