Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Žemaičiai džiaugiasi geru grūdų derliumi. Turintys džiovyklas nepergyvena ir dėl supirkimo kainų

Autorius: Mikas JUOZAPAITIS
Kretingalės kooperatinėje žemės ūkio bendrovėje (Klaipėdos r.) nuimta 65 proc. javų arba per 1,3 tūkst. ha.
Kretingalės kooperatinėje žemės ūkio bendrovėje (Klaipėdos r.) nuimta 65 proc. javų arba per 1,3 tūkst. ha.
Printer Friendly, PDF & Email

Kretingalės kooperatinėje žemės ūkio bendrovėje (Klaipėdos r.) nuimta 65 proc. javų arba per 1,3 tūkst. ha iš pasėtų dviejų tūkstančių hektarų. Orai iki šiol buvo palankūs javapjūtei, todėl visi penki dirbantys kombainai ir šiomis valandomis didina nupjautą plotą.

Bendrovės pirmininkas Gerardas Liorenšaitis „Agroetai“ sakė, kad pagal pajūrio sąlygas derlius neblogas.

„Dabar kuliame vasarinius kviečius ir avižas. Kviečių derlingumas kiek per 5 t/ha, avižų – 4,5 t/ha. Tai mūsų sąlygomis neblogas derlingumas. Žieminių javų derlingumas 5,6 t/ha. Iš viso buvo pasėta 2 020 ha javų, šiuo metu nukulta 65 proc., geri orai leidžia dirbti ir toliau“, – sakė G. Liorenšaitis.

Tiesa, bendrovės pirmininkas pripažįsta, kad vasarinių kviečių drėgnumas nemažas, todėl praktiškai visą jų derlių tenka leisti per džiovyklą.

„Geri orai leidžia pjauti, nors vasariniams kviečiams laikas gal kiek ir per ankstyvas. Jų drėgnumas siekia 16-17 proc., todėl visą derlių tenka leisti per džiovyklą. Kadangi nupjauti dar reikia 600 ha, nelaukiame, kad orai pabjurtų. Nereikėjo džiovinti tik žieminių kvietrugių“, – sakė pašnekovas.

Bendrovė turi nuosavą šiuolaikišką elevatorių su visa džiovinimo ir valymo įranga, tad jai nelabai svarbios ir šiandieninės grūdų pardavimo kainos.

Skirtingai nuo kitų Lietuvos regionų, Žemaitijoje ir pajūryje šią vasarą buvo užtektinai drėgmės, todėl derlius užaugo neblogas. Apie tai pasakojo Skuodo, Mažeikių rajonų ūkininkai. Neįtikimai anksti subrendęs derlius gali būti sudorotas rugpjūčiui dar nepasibaigus.

Facebook komentarai