Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Vyriausybės sprendimo įsiutinti Danijos fermeriai surengė traktorių maršą

Autorius: Agroeta
Traktoriai Kopenhagoje. Thelocal.dk nuotr.
Traktoriai Kopenhagoje. Thelocal.dk nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Šimtai Danijos fermerių, įskaitant ir audinių augintojus, šeštadienį surengė plataus masto protesto akciją, nukreiptą į, jų nuomone, neteisėtą vyriausybės įpareigojimą sunaikinti ūkiuose augintas apie 15 mln. audinių, praneša "Thelocal.dk". Tokį sprendimą vyriausybė priėmė siekdama apsaugoti šalį nuo kornaviruso infekcijos, kurios mutavę tipai aptikti kai kuriuose kailinių žvėrelių auginimo fermose.

Maždaug 500 traktorių, iš kurių dauguma buvo papuošti Danijos vėliavomis, Kopenhagoje pravažiavo šalia parlamento ir vyriausybės rūmų. Dar maždaug 400 traktorių dalyvavo analogiškoje akcijoje Orhuso mieste.

Apie 5,8 mln. gyventojų turinti Danija pasaulyje iki šiol užėmė vieną pirmaujančių pozicijų tarp kailių tiekėjų. Pavyzdžiui, vien į Kiniją šalis eksportuodavo kailių už maždaug 670 mln. eurų.

"Tai, kas nutiko su kailinių žvėrelių augintojais, neteisinga, – sako 19 metų Danielis. – Dabar visas šis sektorius praktiškai sužlugdytas".

Danijos premjeras jau atsiprašė fermerių, o praėjusį trečiadienį atsistatydino šios šalies žemės ūkio ministras. Paaiškėjo, kad sprendimas sunaikinti audines buvo skubotas. Myriop buvo pasiųsta milijonai sveikų, viruso nepaliestų, žvėrelių. Tačiau dar įdomiau tai, kad dabartinė Danijos šalies valdžia rengia įstatymo projektą, kuriuo nuo 2022 m. sausio 1 d. bus visiškai uždrausta auginti audines kailiams. 

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA