Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Vyriausybė pasitelks karius oro uostuose ir pasienyje, Šiauliuose siūlo atšaukti renginius

Autorius: BNS
Printer Friendly, PDF & Email

Siekiant užkirsti kelią koronaviruso plitimui, Vyriausybė penktadienį nusprendė pasitelkti karius oro uostuose ir pasienyje bei rekomendavo atšaukti masinius renginius Šiaulių mieste ir rajone, pranešė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Po Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos posėdžio ministras sakė, kad kariai oro uostuose rinks kontaktus iš žmonių, kurie atvyksta iš viruso paveiktų regionų.

„Bus pasitelkti kariškiai, kad nebebūtų problemų ar sutrikimų oro uostose, jei reikės, pasienio kontrolės punktuose (...). Atvykus iš židinių, iš kiekvieno žmogaus bus surenkami kontaktai“, – žurnalistams sakė A. Veryga.

Šiaulių mieste ir rajone masinius renginius siūloma atšaukti įvertinus tai, kad mieste penktadienį patvirtintas pirmasis koronaviruso atvejis.

Kitose Lietuvos savivaldybėse suplanuotų masinių renginių atšaukti nesiūloma, bet raginama neplanuoti naujų.

„Šalies mastu rekomendacija yra neplanuoti jokių naujų viešų renginių (...). Šaulių miestui ir rajonui bus suformuluotos rekomendacijos ir viešų masinių renginių atsisakyti“, – kalbėjo A. Veryga.

„Labai daug visokių vietų yra, kur žmonės gali ateiti (...) Visur kitur, kur žmonės lankosi, jeigu tai yra koks nors kino teatras, tai turi būti užtikrintos asmens higienos dezinfekcijos priemonės. Jeigu to nėra, tai net ir tokie dalykai negali vykt“,  – tvirtino ministras.

Jis taip pat teigė, kad kol kas nėra reikalo dėl koronaviruso Šiauliuose uždaryti visų mokyklų.

Pirmasis koronaviruso atvejis buvo nustatytas 39 moteriai, kuri šią savaitę grįžo iš Italijos. Ji yra izoliuota Respublikinėje Šiaulių ligoninėje, jos artimieji tiriami.

Savivaldybėms – pluoštas įpareigojimų

Be kita ko, pasak A. Verygos, penktadienį vykusiame posėdyje nuspręsta įpareigoti savivaldybes parinkti gydymo įstaigą, kuri bendradarbiaus su penkiomis pagrindinėmis ligoninėmis.

„Svarbu, kad jie apsispręstų, kuri pirminės sveikatos priežiūros įstaiga bus įpareigota, koordinuojant veiksmus su tomis penkiomis infekcinėmis ligoninėmis, paimti mėginius namuose, iš tų kurie turės tam tikrus simptomus“, – sakė A. Veryga.

Pasak jo, savivaldybės taip turės pasirūpinti izoliuotais asmenimis.

„Kad nebūtų taip, kad kažką izoliavus, žmonės neturi, kas atneša maisto, kažko nuperka, kad socialiniai darbuotojai pasirūpintų, kad tie žmonės jau niekur neitų“, – tvirtino ministras.

Jis teigia, kad tai padės išspręsti dabar esančią problemą, kai į ligonines atvežami pacientai ir su nesudėtingais simptomais.

„Kol kas nėra didelės bėdos, bet ruošiamės tam, kad neužkištume tų gydymo įstaigų, jeigu reikės teikti realią pagalbą iš tikrųjų susirgusiems“, – teigė A. Veryga.

Policijai – užduotis prižiūrėti izoliuotuosius

Sveikatos apsaugos ministras taip pat pranešė, kad jeigu prireiks, izoliuotųjų dėl koronaviruso priežiūra rūpinsis policija.

„Ten, kur reikės izoliuoti žmogų, policija privalės užtikrinti, kad žmogus ir liktų namuose, jeigu jam taikoma izoliacija, kad nevaikščiotų po darbo ir kažko neužkrėstų“, – sakė A. Veryga.

„Aš tikiuosi, kad to neprireiks ir žmonės bus sąmoningi“, – pridūrė jis.

Pasak ministro, šiuo metu vienintelis koronaviruso atvejis Lietuvoje yra atvežtinis – infekcija buvo užsikrėsta kitoje šalyje, tačiau būtina suvaldyti situacija, kad infekcija neplistų vietoje.

„Jeigu mes dabar nevaldysim situacijos, gali ji jau pradėti plisti nuo mūsų“, – kalbėjo A. Veryga.

Pasaulyje nuo kiniško koronaviruso jau registruota daugiau nei 2,8 tūkst. mirčių, iš viso užfiksuota daugiau nei 83 tūkst. atvejų.

Facebook komentarai