Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

Vyriausybė nesutiko iškelti NMA ir NŽT į Kauną, mūšis laukia tik dėl ministerijos

Autorius: Agroeta
Vyriausybė nesutiko iškelti NMA ir NŽT į Kauną, mūšis laukia tik dėl ministerijos


(Vilnius, vasario 13 d.) Trečiadienį Vyriausybės posėdyje pritarta protokoliniam sprendimui jau nuo rytojaus pradėti Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) perkėlimo į Kauną procesą, tačiau Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) ir Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) ir toliau liks Vilniuje kol paaiškės ŽŪM iškėlimo iš ekonominis efektyvumas.

Nors žemės ūkio ministras G. Surplys siekė, jog į Kauną būtų iškelta ne tik ŽŪM, bet ir NMA bei NŽT, tam pasipriešino ir premjeras, ir finansų ministras.

„Po ministerijos perkėlimo, vertinsime rezultatus ir tada grįžtame arba negrįžtame prie įstaigų perkėlimo į Kauną“, – pasiūlė premjeras Saulius Skvernelis.

Šis protokolinis sprendimas savaime nereiškia, kad ŽŪM išties bus iškelta iki 2020 m. kovo 31 d.

Prieš tai iki 2019 m. birželio 1 d. bus parengtas ŽŪM perkėlimo į Kauną planas ir „atliktas nepriklausomas plano įvertinimas“.

Profesinės sąjungos atstovas Audrius Gelžinis pernelyg nesidžiaugė S. Skvernelio pasiūlymu.

„Iš dabartinio protokolinio sprendimo matome, kad ten numatytas tik plano parengimas. Bet prieš atliekant tokį veiksmą, reikalinga analizė. Mes išdėstėme grėsmes ir matome, kad tai yra labai rimtos grėsmės“, – teigė A. Gelžinis.

Vis dėlto protokolinis sprendimas yra priimtas. Jame numatyta, kad 2020 m. LR valstybės biudžeto projekte Žemės ūkio ministerijai būtų numatyti „asignavimai pagal poreikį“. Tačiau kiek prireiks mokesčių mokėtojų pinigų politiniam „valstiečių“ įnoriui įgyvendinti, neaišku iki šiol.

Protokoliniame sprendime nėra užfiksuota anksčiau G. Surplio įvardyta apie 4,5-5 mln. eurų visų įstaigų perkėlimo suma, apie kurią jis dar neseniai aiškino visuomenei. Nėra numatyti ir tie 1,13 mln. Eur, reikalingų ŽŪM iškėlimui.

Darbuotojų profesinės sąjungos aiškina, kad ŽŪM iškėlimas į Kauną yra ekonomiškai ir teisiškai nemotyvuotas.

Agroeta

Facebook komentarai

T Hegvita agro