Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

Vyriausioji rinkimų komisija svarsto, ar Giedrius Surplys elgėsi sąžiningai

Autorius: Agroeta
Vyriausioji rinkimų komisija svarsto, ar Giedrius Surplys elgėsi sąžiningai

(Vilnius, vasario 14 d.) Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ketvirtadienį sprendžia, ar straipsniai apie žemės ūkio ministrą Giedrių Surplį yra politinė reklama.

Regioninės žiniasklaidos tekstuose buvo rašoma apie ministro apsilankymą Šakių rajone kai tik tuo metu, kai G.Surplys kandidatavo į Seimą Zanavykų vienmandatėje apygardoje.

Kaip jau rašėme, socialdemokratai kreipiasi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK) ir prašo įvertinti, ar žemės ūkio ministras Giedrius Surplys pasinaudojo tarnybine padėtimi.

Socialdemokratai remiasi Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) išvados projektu, kuriame nurodoma, kad „valstietis“ G. Surplys, rudenį kandidatuodamas Seimo rinkimuose Zanavykų apygardoje, pasinaudojo tarnybine padėtimi rinkimų agitacijai.

Pasak Justo Pankausko, Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininko pavaduotojo, Vyriausybės nariui yra keliami aukščiausi tarnybinės etikos reikalavimai, tuo metu Seimo rinkimų įstatymas aiškiai nurodo draudimą naudotis tarnybine padėtimi vykdant bet kokią rinkimų agitaciją.

„Šias nuostatas pažeidęs asmuo gali būti patrauktas administracinėn atsakomybėn. Valstybės tarnybos įstatymas apibrėžia piktnaudžiavimą tarnyba, numato atsakomybę už tokią veiką“, – sako J. Pankauskas.

Socialdemokratai VTEK prašo atlikti tyrimą ir išsiaiškinti, ar G. Surplys nenusižengė įstatymui.

„Kitaip būtų įtvirtintas nebaudžiamumas. Valstybės tarnautojas pasinaudoja tarnybine padėtimi, tai patvirtinta teisinėse išvadose, tačiau tarnautojas gali sau leisti toliau eiti pareigas“, – vertina J. Pankauskas.

VRK išvados projekte kalbama ne vien apie ministro piktnaudžiavimą tarnyba, primena jis.

Tris rinkimų metu regioninėje spaudoje pasirodžiusias publikacijas apie G. Surplį VRK siūlo pripažinti politine reklama – šie rašiniai žymos „politinė reklama“ neturėjo.

Kaip pažymima VRK išvados projekte, straipsniai iliustruoti „valstiečių“ deleguoto ministro nuotraukomis, juose aprašomas vizitas į Šakius, trumpai pateikiama ministro biografija, kuriamas teigiamas ministro įvaizdis.

Anot J. Pankausko, taip buvo šiurkščiai pažeistas Politinių kampanijų finansavimo bei finansavimo kontrolės įstatymas.

„Agroeta“ primena, kad praėjusių metų spalį VTEK jau buvo konstatavusi G. Surplio pažeidimą, kai jis nedeklaravo nustatyta tvarka pasiimtos paskolos.

Agroeta

Facebook komentarai

T Hegvita agro