Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Vokietijos veterinarai reikalauja uždrausti bet kokios mėsos importą iš trečiųjų šalių

Autorius: Agroeta
Printer Friendly, PDF & Email

(Berlynas, rugpjūčio 1 d.) Vokietijos veterinarų federaliniai rūmai pasisako už kiaulienos, jautienos ir bet kokios kitos mėsos importo uždraudimą. Tokį kraštutinį siūlymą veterinarai argumentuoja tuo, kad iš kitų šalių importuojamoje produkcijoje gali būti pavojingų ligų užkratai.

„Ne tik trečiosiose šalyse, bet ir Baltijos šalyse, o taip pat Lenkijoje vis dažniau fiksuojama klasikinė epizootijos forma, kuri mūsų šalyje jau seniai nebuvo aptinkama. Pirmiausiai kalbame apie afrikinį kiaulių marą (AKM), kuris, akivaizdu, vis labiau plinta į Vakarus, todėl reikėtų uždrausti mėsos ir mėsos produktų įvežimą iš ne Europos Sąjungai priklausančių valstybių“, – teigia Vokietijos veterinarai.

Pasak jų, afrikinio kiaulių maro sukėlėjas gyvybingas išlieka keliolika savaičių, kartais net mėnesius. Palankiomis sąlygomis ši epizootija esą gali žaibiškai išplisti net keliose valstybėse.

„Galiojantys teisės aktai numato, kad atsiradus užkratui reikia nedelsiant tam tikroje vietoje sunaikinti visas kiaules, o tam tikru atveju tai gali tapti katastrofa ne tik atskiram kompleksui, bet ir visam Vokietijos žemės ūkiui“, – baiminasi vokiečiai.

Veterinarų nuomone, AKM į Vokietiją gali patekti net įvežus medžioklės trofėjus.

„Agroeta“ inf.

gulintis_sernas_0

Facebook komentarai