Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Vokietijos ministrai reikalauja griežtesnių ES taršos tikslų

Autorius: ELTA
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Vokietijos užsienio reikalų ir aplinkos apsaugos ministrai reikalauja, kad ES klimato apsaugos tikslai, kuriuos reikia pasiekti iki 2030-ųjų, būtų dar ambicingesni.

„Europos Sąjunga kitąmet turi sugriežtinti savo klimato tikslus, norimus pasiekti iki 2030-ųjų, ir turi juos formuluoti ambicingiau“, – ketvirtadienį Berlyne sakė Vokietijos užsienio reikalų ministras Heiko Maasas, pažymėdamas, kad 28 narių blokas šiuo klausimu turi imtis iniciatyvos.

Vokietijos aplinkos apsaugos ministrės Svenjos Schulzės teigimu, Vokietija rems greitai kadenciją pradėsiančios EK prezidentės Ursulos von der Leyen ketinimus pakelti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimo tikslus nuo dabartinių 40 proc. iki 50 ar net 55 proc.

Padidinti šį tikslą taip pat siekia ir Olandija. ES greičiausiai pasieks 40 proc. tikslą, jei bus įgyvendinti tie įstatymai, kuriems jau buvo pritarta.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel Hagoje rugpjūtį sakė, kad olandų siūlymą griežtinti tikslus „galima palaikyti“.

Tačiau Vokietijos vyriausybė viešai šio klausimo dar nesprendė. S. Schulzė, kuri kartu su H. Maasu priklauso socialdemokratams, sakė, kad A. Merkel koalicija dar nėra pasiekusi bendro susitarimo.

H. Maasas teigė, kad dabartiniai Vokietijos koalicinės vyriausybės sprendimai dėl klimato apsaugos gali motyvuoti kitas šalis eitu tuo pačiu keliu.

„Nepaisant visų Vokietijoje vykstančių diskusijų dėl to, ar šių žingsnių pakaks, manau, kad bus sulaukta daug tarptautinio dėmesio“, – sakė jis. Užsienio reikalų ministras pridūrė, kad Vokietijos patikimumas pastaraisiais metais yra nukritęs dėl to, jog šalis nuosekliai nesilaiko nustatytų klimato tikslų.

Facebook komentarai