Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Vokietijoje pirmą kartą kiaulių ūkyje nustatytas afrikinis kiaulių maro atvejis

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad gavo oficialų pranešimą apie nustatytus afrikinio kiaulių maro (toliau – AKM) protrūkius kiaulių ūkiuose Vokietijoje. Tai yra pirmieji atvejai šios šalies istorijoje. Iki šiol, šis pavojingas virusas Vokietijoje buvo aptinkamas tik šernuose.

Virusas buvo rastas dviejuose kiaulių ūkiuose Brandenburgo žemėje, Rytų Vokietijoje, Šprė-Neisse rajone ir Märkisch-Oderland rajone, viename iš jų buvo laikoma daugiau nei 300 kiaulių, kitame - 2 kiaulės. Abu ūkiai yra įsikūrę šalia Lenkijos sienos. Ūkiuose AKM buvo nustatytas vykdant pasyviąją stebėseną (kai tiriamos kiaulių gaišenos). Tai įrodo, kad šis stebėsenos metodas yra veiksmingas.

Vokietijos kompetentingos institucijos teigia, kad židiniai yra likviduojami ir virusas nebuvo išplatintas kituose kiaulių ūkiuose.

VMVT operatyviai informuos apie pasirodžiusius naujus AKM atvejus, o kiaulių augintojus, dar kartą, ragina atsakingai stebėti ir laikantis biosaugos reikalavimų prižiūrėti savo ūkį.

Facebook komentarai