Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

VMVT atstovas: iki šiol iš nelegalios rinkos yra paimta apie 380 gyvūnų

Autorius: ELTA
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktoriaus pavaduotojas Vidmantas Paulauskas sako, kad po rugsėjo pradžioje prasidėjusių viešų diskusijų dėl nelegalių gyvūnų veisėjų tarnyba pradėjo 19 tyrimų dėl žiauraus elgesio su gyvūnais.

Kitus tyrimus, pasak V. Paulausko, atlieka policija.

„Šiuo metu yra oficialiai pradėti 19 tyrimų dėl nelegalaus ir galimai žiauraus elgesio, susijusio su gyvūnų gerove. Per tuos 19 atvejų yra paimta apie 380 augintinių laikinai globai tam, kad jie nekentėtų tose sąlygose“, – Seimo Kaimo reikalų komiteto posėdyje trečiadienį sakė VMVT direktoriaus pavaduotojas.

V. Paulausko teigimu, didžiausią visuomenės dėmesį sukaustę tyrimai dėl gyvūnų veisėjų Širvintose ir Kretingoje eina į pabaigą.

„Noriu informuoti, kad tie augintiniai bus konfiskuoti, kadangi policija atsiuntė raštą, jog iš jų pusės yra tyrimas nutrauktas. Mes to dalyko nepaliekame ir vykdysime iki galo, tuos augintinius, kurie buvo tose sąlygose, konfiskuosime. Šiuo metu tie gyvūnai laikomi pas globėjus, visai kitose sąlygose. Kai bus įvykdyta konfiskacija, valstybės vardu bus paimti ir tada realizuojami – perduodami kitiems savininkams“, – kalbėjo VMVT atstovas.

Pasak jo, VMVT nuolat derina veiksmus su policija, budi visą parą. Tai, jo teigimu, padeda surasti galimus pažeidėjus ir naktimis.

„Mes, kaip tarnyba, neturime žvalgybinės informacijos, kad kažkur vykdoma nelegali veikla. (...) Nelegalios veiklos modelius jie (gyvūnų veisėjai – ELTA) taiko visokius. Pavyzdžiui, kieme laksto keli dideli šunys, niekas ten labai nenori eiti, nes jie atrodo agresyviai, o rūsiuose laikomi kiti šunys“, – kaip pavyzdį įvardijo V. Paulauskas.

Jo teigimu, visuomenės pranešimai yra vienas pagrindinių šaltinių gaunant informaciją apie galimai nelegalius gyvūnų veisėjus. Taip pat, sakė V. Paulauskas, VMVT tikrina privačius veterinarus, jų ambulatorinius žurnalus bei įrašus.

Kaip sakė Maisto ir veterinarijos tarnybos atstovas, yra bendradarbiaujama su Muitine dėl gyvūnų gabenimo kontrolės, taip pat – su Valstybine mokesčių inspekcija (VMI) dėl galimos šešėlinės finansinės veiklos.

„Matoma, kad šiokie tokie rezultatai yra, VMI savo ruožtu analizuoja piniginius srautus – to, ko mes negalime padaryti. Manome, kad tai duos rezultatus“, – teigė V. Paulauskas.

VMVT vadovo pavaduotojas taip pat Seimo nariams bei nevyriausybinių organizacijų atstovams komiteto posėdžio metu sakė, kad tarnyba analizuoja ir skelbimus interneto portaluose.

„Problema yra ta, kad dalis tų, kurie skelbiasi portaluose, naudoja iš anksto apmokėtas korteles. Kai kuriais atvejais praktiškai neįmanoma „atsikasti“ iki to galimai nelegalaus veisėjo. Tokiu atveju padarysime prevencinius skambučius ir parodysime, kad internetinė erdvė stebima“, – akcentavo V. Paulauskas, pridūręs, kad pagalbos tarnyba kreipėsi ir į Ekonomikos ir inovacijų ministeriją dėl prekybos reikalavimų griežtinimo.

Facebook komentarai