Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Virginija Baltraitienė: „Didžiosios Britanijos netektis atsispindės ir naujojoje Kaimo plėtros programoje“

Autorius: Agroeta
Printer Friendly, PDF & Email

(Vilnius, birželio 25 d.) Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė teigia, kad Didžiojos Britanijos pasitraukimas iš Europos Sąjungos neturės jokių pasekmių Lietuvos žemės ūkiui bent jau iki 2020 metų. Agroverslo naujienų portalui „Agroeta“ ji teigė esanti ir nusivylusi, ir šokiruota, bet Lietuvos žemdirbiams nusiminti kol kas nėra dėl ko.

„Noriu pasakyti, kad mums nėra ko pergyventi. Turime patvirtintą Kaimo plėtros programą iki 2020 metų, kuri ir toliau bus vykdoma, o kas bus po 2020-ųjų sunku pasakyti“, – agroverslo portalui „Agroeta“ teigė žemės ūkio ministrė V. Baltraitienė.

Tačiau ministrė pabrėžė, kad pokyčių šalies žemdirbiai neišvengiamai sulauks tada, kai ES bus svarstoma nauja Kaimo plėtros programa.

Jungtinės Karalystės ekonomika iki šiol buvo antroji pagal dydį ekonomika Europos Sąjungoje, todėl tokios didelės šalies donorės netektis atsispindės ir naujojoje Kaimo plėtros programoje.

„Mes iki šiol sakydavome, kad iš Europos Sąjungos mažai gaudavome (išmokų – „Agroeta“ past.), bet sykiu mes ir mažai įmokėdavome, o tokios didelės šalies – Didžiosios Britanijos – pasitraukimas, neišvengiamai atsilieps visai Europos Sąjungai“, – sakė V. Baltraitienė.

Viena vertus ji pripažino, kad Jungtinės Karalystės piliečių balsavimas referendume už „Brexit“ ją šokiravo. „Britų sprendimas išties šokiravo, nes nepaisant įvairių nuomonių, niekas nesitikėjo tokio balsavimo“, – kalbėjo V. Barltraitienė.

Kita vertus, pasak V. Baltraitienės, „Brexit“ patvirtino seniai vyravusią nuomonę, kad Europos Sąjunga pernelyg norėjo suvienodinti šalis nares neatsižvelgiant į jų mentalitetą ir kitus išskirtinumus.

„Net Bendrojoje žemės ūkio politikoje esame skirtingi, todėl ES turėjo leisti šalims daugelį klausimų spręsti atsižvelgiant į pačios šalies narės išskirtinumus“, – portalui „Agroeta“ pabrėžė žemės ūkio ministrė V. Baltraitienė.

„Agroeta“ inf.

IMG_5147

Facebook komentarai