Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Vilkų medžioklės limitą siūloma didinti iki 150 vienetų

Autorius: Gediminas STANIŠAUSKAS
Vilkas
Vilkas
Printer Friendly, PDF & Email

Lietuvos ūkininkų sąjunga (LŪS) penktadienį kreipėsi į Seimo Aplinkos apsaugos ir Kaimo reikalų komitetus, taip pat aplinkos ministrą Kęstutį Mažeiką, siūlydama artimiausiu metu skubiai svarstyti maksimalaus vilkų medžioklės limitą visoje Lietuvos teritorijoje ir padidinti jį iki 150 vnt. per medžioklės sezoną.

Nuo 2020 m. sausio 17 d. yra draudžiama medžioti vilkus, nes išnaudotas Aplinkos ministro patvirtintas 120 vilkų medžioklės limitas 2019–2020 m. medžioklės sezonui.

Ministro įsakymu Lietuvoje vilkus leidžiama medžioti nuo spalio 15 d. iki balandžio 1 d., tačiau jų medžioklė nutraukiama anksčiau, jeigu išnaudojamas nustatytas sumedžiojimo limitas. Šių metų sausio 7 d. šis limitas 2019-2020 m. sezonui buvo pasiektas.

Rašte teigiama, kad LŪS dar 2018 m. rugsėjį kreipėsi į minėtas institucijas dėl vilkų daromos žalos ir jų skaičiaus reguliavimo.

„Įvertinę visą esamą situaciją, siūlė riboti vilkų populiacijos individų skaičių 150-200 ribose, ankstinti vilkų medžioklę nuo spalio 1 d. ir didinti sumedžiojamų vilkų limitą iki 150 vnt.“, – skelbia LŪS.

Tiesa, tuomet į LŪS argumentus buvo neatsižvelgta. Vilkų medžioklės limitas buvo padidintas tik iki 120 vnt.

"Dar kartą norime atkreipti dėmesį, jog vilkininkystė Lietuvoje ir toliau išlieka prioritetu prieš gyvulininkystę, o vilkų nuolat padaromos žalos gyvuliams ir jų augintojams problemos esamu metu sprendžiamos tik iš dalies, kai vilkų limitas paskutiniam sezonui buvo padidintas iki 120 vnt. Patvirtintas vilkų medžiojimo teritorijų nustatymas tam tikrose savivaldybėse irgi buvo nelogiškas. Mokslininkų įrodyta, kad vilkas greitai migruojantis gyvūnas ir per parą gali nueiti ne vieną šimtą kilometrų“, – dėsto argumentus LŪS pirmininkas Jonas Talmantas.

„Agroeta“ primena, kad J. Talmantas 2019 m. tapo ir Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininku. Jis teigė, kad per trumpą laiką padėjo rasti konstruktyvų dialogą tarp ūkininkų ir medžiotojų.

Facebook komentarai