Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Vilkas atakavo žmogų: mėgino iš rankų išplėšti sužalotą ėriuką

Autorius: Gediminas STANIŠAUSKAS
Vilkas. "Flickr" nuotr.
Vilkas. "Flickr" nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Sekmadienį vilkas Ukmergės rajone užpuolė ėriuką mėginusį apginti ūkininką. Medikai jį sutvarstė, paskiepijo nuo pasiutligės.

Neeilinis įvykis nutiko apie 11 valandą dienos. Pilkio ataką patyręs Algis Grigas „Agroetai“ pasakojo, kad vakar tiesiog darbavosi sodyboje. „Traktoriumi suariau žemę ir atvažiavęs į kiemą mėginau su kelne nuvalyti nuo plūgo purvą. Buvau pasilenkęs ir staiga pamačiau, kad manęs link atbėga persigandusios avys. Nesupratau, kaip jos galėjo ištrukti iš aptvaro“, – vakarykščius įvykius prisiminė A. Grigas.

Vyriškis pasakojo, kad pakilo ir nuėjo pasižiūrėti į aptvarą. „Tikrai nieko blogo nepamaniau, bet kai pamačiau, kad vilkas mėgina nuvilkti ėriuką į mišką, nieko nelaukiau“, – pasakojo ūkininkas.

Vyriškis pradėjo šaukti, mėgino nubaidyti vilką. „Šaukiau: "Palik, palik". Jis du kartus iš nasrų paleido ėriuką. Du kartus mėgino jį vilkti vėl. Man pavyko vilką nubaidyti, kai jis buvo ant kalvos, prie pat pušyno“, – kalbėjo A. Grigas.

Ūkininką sukrėtė vaizdas. Trijų mėnesių ir apie 15 kg sveriantis ėriukas buvo leisgyvis. „Atsiklaupiau prie jo. Priglaudžiau prie krūtinės. Mačiau, kaip jo akys vis gęsta. Taip buvau su juo gal 5 minutes“, – prisiminė A. Grigas.

Paėmęs ant rankų ėriuką jis nė nepagalvojo, kad patirs dar vieną vilko ataką iš pušyno glūdumos „Staiga pajutau smūgį. Vilkas, matyt, norėjo iš rankų išplėšti ėriuką ir su dideliu smūgiu įsikabino į alkūnę. Toks buvo kaip smūgis, trinktelėjimas“, – teigė A. Grigas, patikinęs, jog ir tokiomis aplinkybėmis nepasimetė.

Vilką jam visgi pavyko nubadyti. Netrukus jis jau buvo pakeliui į Ukmergės ligoninę, kur ūkininkas buvo paskiepytas nuo pasiutligės. „Rimtų žaizdų kaip ir nėra. Tokios tik kandimo žymės“, – pasakojo A. Grigas.

Tačiau dar įdomiau tai, kad A. Grigą tas pats vilkas terorizuoja jau ne pirmą kartą. „Pernai jis nugalabijo mano katiną. Per dvejus metus papjovė jau iš viso penkias avis“, – teigė A. Grigas.

Vyriškis prisiminė ir pernykštį susitikimą su tuo pačiu vilku miške. Tai nutiko irgi gegužės mėnesį. „Tuomet buvau priverstas išlipti iš traktoriaus ir pataisyti laužtuvu tempiamą rastą. Atsisuku, o nuo manęs, gal už kokių 5 metrų, stovi tas pats vilkas. Tąsyk nesunkiai nuvijau“, – kalbėjo žemdirbys.

„Agroeta“ jau vakar rašė apie tai, kad miškininkai baiminasi naktį išlipti iš technikos kabinos, nes aplink juos nuolat matyti vilkų gaujos. 

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA