Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Vilkai šunis draskė tiesiog prie grandinės

Autorius: Dainius ŠEPETYS
Vilko sudraskytas prie grandinės šuo.
Vilko sudraskytas prie grandinės šuo.
Printer Friendly, PDF & Email

Kėdainių rajone šalia Skaistgirių kaimo esančiame vienkiemyje per 10 dienų vilkai sudraskė du prie grandinės pririštus šunis.

Apie nelemtus šių dienų įvykius sodybos šeimininkas Valdas Vaidotas „Agroetai“ pasakojo, kad pirmasis šunelis nuo grandinės dingo prieš porą savaičių.

„Tada pamanėm, kad galbūt pabėgo. Tačiau, kai dabar suradom kitą šunį iki pusės suėstą, pasidarė aiški ir pirmojo lemtis“, – teigė V. Vaidotas.

Į sodybą buvo iškviesti „Apuoko“ klubo medžiotojai, kurie apžiūrėję teritoriją, nustatė, kad vilkai bandė nutempti šunį nuo grandinės. Tačiau nepavykus tai padaryti, jį tiesiog suėdė pririštą.

Pasak medžiotojų, toks drastiškas vilkų išpuolis tik patvirtina faktą, kad vilkų Lietuvoje yra per daug ir kad šie plėšrūnai visiškai praranda baimės jausmą.

Bendraujant su sodybos šeimininkais paaiškėjo, kad nedideli kiemsargiai šuneliai buvo laikomi naminių paukščių apsaugai nuo lapių, kurių vietos miškuose labai daug.

Stambesnius gyvulius Vaidotai išpardavė dar praėjusiais metais, kai pradėjo didėti vilkų išpuolių grėsmė.

„Laikėm karvę, avių bandą, viską pardavėm, nes vilkai vis tiek būtų viską išpjovę“,– dėstė V. Vaidotas. Pasak jo, kompensacijos už vilkų papjautus gyvulius yra menkos, o juos laikyti šalia miškų – didelė rizika.

Facebook komentarai