Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Vilkai sudraskė avių ir Šiaulių rajone

Autorius: Dalia KARPAVIČIENĖ
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Šiaulių rajone vilkai sudraskė tris avis. Dviejų avių neteko ūkininkas iš Bubių seniūnijos, vienos – iš Kuršėnų kaimiškosios seniūnijos. Avys buvo laikomos aptvaruose. Bet nuo vilkų tokios apsaugos neužteko.

Šiaulių rajono Žemės ūkio skyriaus vedėjas Saulius Darginavičius pasakojo, jog vilkai, ūkininkų teigimu, visai įsidrąsino. Ūkininkas iš Kuršėnų kaimiškosios seniūnijos su savo darbininku vidury dienos netoli avių aptvaro, pamiškėje matė du vilkus. Žvėrys nebėgo nuo žmonių. O vilkšuniai, patys vilkų įsibaiminę, būdose slepiasi.

„Medžiotojai aiškino, jog šiuo metų laiku vilkai moko medžioti savo jauniklius, todėl taip ir elgiasi. Į medžioklę traukia ne po vieno vilką, o būriais“, – sakė S. Darginavičius.       

Pagal galiojančią tvarką, ūkininkas, aptikęs vilkų papjautų, sudraskytų avių, pirmiausia raštu apie tai informuoja seniūniją, kurioje gyvena. Seniūnija žinias perduoda rajono savivaldybei. Komisija su veterinarijos specialistu vyksta į įvykio vietą, užfiksuoja nelaimės padarinius. Ūkininkams patirtus nuostolius anksčiau atlygindavo savivaldybė. Dabar visa medžiaga apie vilkų sudraskytus gyvulius siunčiama Aplinkos ministerijon, atlyginama iš ministerijos lėšų.      

Šiaulių rajono Žemės ūkio skyriaus vedėjas Saulius Darginavičius sakė, jog praėjusiais metais rajone avys nuo vilkų nenukentėjo. Tik užpernai sudraskyta keletas avelių. 

Facebook komentarai