Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Vidutinių pieno ūkių savininkų entuziazmą slopina pandemija

Autorius: Dainius ŠEPETYS
„Iš tiesų pieno supirkimo kaina nepakilo nė cento, bet padidėjo už pieną išmokama pinigų suma“, – sakė R. Vilimienė.
„Iš tiesų pieno supirkimo kaina nepakilo nė cento, bet padidėjo už pieną išmokama pinigų suma“, – sakė R. Vilimienė.
Printer Friendly, PDF & Email

Aktyviai už didesnes pieno supirkimo kainas kovoję Lietuvos vidutinių pieno ūkių savininkai pastaruoju metu kiek tylesni, todėl „Agroeta“ domėjosi: gal gamintojai patenkinti pakilusiomis pieno supirkimo kainomis ar yra galutinai nusivylę ir nuleidę rankas.

„Dabar bendros ūkininkų nuomonės apie pieno supirkimo kainą pasakyti negaliu, nes esu kiek nutolusi nuo šių reikalų“, – kalbėjo Lietuvos vidutinių pieno ūkių asociacijos (LVPŪA) valdybos pirmininkė Regina Bernatonienė, pusiau juokais užsimindama, kad dabar visas dėmesys į naujo Žemės ūkio ministro skyrimo peripetijas. Tačiau, apžvelgdama savo ūkio finansinius rezultatus, ji teigia, kad šiandieninė pieno supirkimo kaina yra kiek pakilusi ir yra tik 4 proc. mažesnė nei prieš pandemijos pradžią.  

„Kietesnę“ poziciją išsakė LVPŪA pirmininkė Renata Vilimienė.

„Iš tiesų pieno supirkimo kaina nepakilo nė cento, bet padidėjo už pieną išmokama pinigų suma“, – sakė R. Vilimienė. Anot jos, taip atsitiko todėl, kad suvarius gyvulius į tvartus pakilo pieno riebalų bei baltymų rodikliai, kurie pakelia kainą.

„Supirkėjai teigia, jog už tokį pat pieno kiekį jie moka daugiau, bet nereikėtų pamiršti, kad čia suveikė pieno kokybiniai rodikliai, o ne jų geranoriškumas“, – aiškino R.Vilimienė.

Ūkininkės Renata Vilimienė ir Regina Bernatonienė deda dideles viltis į būsimą Pieno įstatymą

Asociacijos vadovių paklausėme, o kokia gi kaina tenkintų vidutinių pieno ūkių savininkus? „Gerai prisimename kai už litrą pieno mokėjo litą ir net gi daugiau“, – su nostalgija praėjusius laikus prisiminė R. Bernatonienė. Pasak jos, šiandien pieno gamintojus pilnai tenkintų 30 cnt/l supirkimo kaina.  Gaudami tokią kainą pieno ūkiai uždirbtų, ūkininkai galėtų sau užsimokėti už darbą, nes dabar pieno ūkiuose jis yra nevertinamas.

R.Vilimienė labiausiai akcentavo Pieno įstatymo projekto patvirtinimą ir supirkimo kainų visiems gamintojams suvienodinimą.

„Mes gaminame pieną, o ne sviestą ar grietinę, tai kodėl vieniems už jį mokama daugiau, o kitiems mažiau?“,– amžiną klausimą priminė pašnekovė. Pasak jos, juk už elevatoriams parduodamus grūdus visiems, atsižvelgiant į kokybinius rodiklius yra mokama vienoda kaina, nepriklausomai kiek tonų javų užaugino žemdirbys.

„O kodėl mes esame nuolat diskriminuojami, juk dėl to negalime augti ir sėkmingai konkuruoti“, – piktinosi LVPŪA pirmininkė.

Jai pritarė ir asociacijos valdybos pirmininkė.

„Daug dirbome prie Pieno įstatymo projekto, tikėjomis, kad jis bus tvirtinamas dar senojo Seimo, tačiau jis vėl kažkur užstrigo ir tai kelia didžiulį nerimą“, –  sakė R. Bernatonienė.

„Agroeta“, prisiminusi buvusį LVPŪA vadovą Vytautą Buivydą, kuris nuolat ieškojo naujų pieno supirkėjų, tarėsi dėl pieno eksporto į Lenkiją ir Latviją, klausė dabartinių vidutinių pieno ūkių asociacijos vedlių, ar ši tema tebedomina asociacijos narius?

„Mus domina viskas, kas gali būti naudinga pieno gamintojams, tačiau dėl pandemijos, karantino šių klausimų gvildenimą kiek pristabdėme“, – komentavo R. Bernatonienė.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA