Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Vėtra Veisiejų regioniniame parke vartė ir šimtamečius, ir jaunus medžius

Autorius: Daiva BARTAŠEVIČIŪTĖ
Veisiejų regioninio parko nuotr.
Veisiejų regioninio parko nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Vakar Lietuvą talžiusi vėtra Pietų Lietuvoje labiausiai nuniokojo Lazdijų rajone esantį Veisiejų regioninį parką. „Vėjas tikriausia prasisuko sūkuriu, nes atsilaikė du amžius augantis senelis uosis ir šalia augantys medžiai, kurie pagal vėjo kryptį buvo pirmieji jo kelyje, o nukentėjo kiti tarsi saugiau augantys medžiai“, – pasakojo direktoriaus funkcijas vykdanti vyriausioji specialistė Irma Maciulevičienė.

Anot jos, stiprūs vėjo gūsiai su šaknimis rovė šimtamečius medžius, kurie griūdami laužė ir vertė šalia augančius jaunus medžius. Prieš vėtrą neatsilaikė klevai, baltoji tuopa, pilkasis uosis. Vėjas stipriai aplaužė liepų šakas, o iš gluosnių liko tik stimburiai. Per naktį parkas neteko septyniolikos medžių, dar keturi buvo suniokoti šalia parko ribos prie ežero. 

„Gaila medžių, tačiau galime džiaugtis, kad vėtra buvo savotiškai gailestinga žmonėms. Didelį medį  išvertė visai šalia aikštelėje stovėjusio automobilio, jokios žalos jam nepadarydama, ta pati nematoma ranka apsaugojo ir nedidelę akmeninę skulptūrą, kurios nekliudė didžiulės nulaužtos  šakos“, – sakė I. Maciulevičienė.

Anot jos, išrautus ir suniokotus medžius parko darbuotojai atsodins dalyvaudami įvairiuose projektuose.

Varėnos rajone gelbėtojai nuo kelio važiuojamosios dalies pašalino dešimt nuvirtusių medžių, vieną kartą jiems teko teikti pagalbą automobiliui, kuris tamsoje užvažiavo ant nuvirtusio medžio.

Lazdijų rajone nuo kelio buvo pašalinti penki medžiai, Druskininkų savivaldybėje – trys. Alytaus miestas ir rajonas nukentėjo mažiausiai. Vėtra išvertė tik vieną medį Simno seniūnijoje, kuris skubiai buvo pašalintas nuo kelio. 

AB „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO)12 valandos duomenimis, elektros neturi apie 1300 Alytaus regiono namų ūkių. Užregistruota virš 70 gedimų, vidutinės 10 kV ir žemosios 0,4 kV įtampos elektros oro linijose.

Šiuo  metu gedimai šalinami, dirba beveik 30 ESO ir rangovų brigadų, kad elektros tiekimas būtų atkurtas kuo greičiau.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA