Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

A. Veryga vėl žada pasirūpinti medikais, Ukmergės senjorais siūlo pasirūpinti pilietiškiems žmonėms ir savivaldybei

Autorius: Gediminas STANIŠAUSKAS
Aurelijus Veryga
Aurelijus Veryga
Printer Friendly, PDF & Email

Ketvirtadienį sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pranešė, kad Lietuvą jau yra pasiekę daugiau kaip 10 000 reagentų, būtinų tyrimams dėl koronaviruso. Bendromis pastangomis yra užsakyta 300 000 reagentų iš Kinijos.

„Dėl ko norėčiau pasidžiaugti, kad turime daug sąmoningų žmonių ir verslo atstovų, kurie atsiliepė į mūsų kvietimus (...) Buriasi ir galvoja, kaip padėti sveikatos sektoriui susitvarkyti su problemomis“, – spaudos konferencijoje pranešė A. Veryga.

Ketvirtadienio duomenimis, Lietuvoje koronavirusu „COVID-19“ yra užsikrėtę 290 asmenų. Keturi piliečiai nuo šios ligos mirė.

Jis akcentavo, kad medikai artimiausiu metu bus aprūpinti visomis apsaugos priemonėmis, tad atidėtos planinės operacijos vėl bus teikiamos pacientams.

„Natūralu, kad ir medikų bendruomenė išgyvena, nerimauja. Yra labai daug dalykų pristabdyta, stoja. Laukiame siuntos, kai atvyks dauguma apsaugos priemonių, kuri bus išdalinta medikams. Raginsime medikus grįžti ir prie planinių dalykų, kad pacientai galėtų gauti pagalbą“, – kalbėjo A. Veryga.

Jis taip pat atsakė į klausimą, ar bus griežtinamas karantinas Ukmergėje.

„Šiandien 12 valandą posėdžiaus koordinacinis komitetas, tad jame apie tai bus kalbama. Jau reikėtų svarstyti galimybę apie dalinį judėjimą. Neįleidinėti svečių į miestą. Aišku, gyventojų ribojimo nebus“, – teigė A. Veryga.

Jo klausta ir kas pasirūpins senjorais Ukmergėje, kurių yra labai daug mieste. Tad kas jais pasirūpins, kaip bus jiems teikiamos gydymo paslaugos.

„Esame stiprūs kartu. Ukmergėje yra sąmoningų, pilietiškų žmonių, kurie tais senjorais pasirūpins. Tikiu, kad ir savivaldybė pasirūpins. Be to, Ukmergės ligoninė nėra vienintelė ligoninė Lietuvoje. Žmonės kviečiasi greitąją pagalbą ir ta pagalba jiems suteikiama“, – pareiškė A. Veryga. 

"Agroeta" jau skelbė, kad dėl koronaviruso protrūkio Ukmergės ligoninė praktiškai nedirba. Joje likęs vienas sveikas medikas, o kiti medicinos darbuotojai yra izoliuoti. Ukmergėje jau užfiksuotos 3 mirtys nuo koronaviruso. 

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA