Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Vasaris pateisins savo vardą: jį pasitiksime su šiluma ir žaliuojančiais laukais

Autorius: Gimtasis Rokiškis
Biržų meteorologijos stoties vedėjas Bronius Medinis. A. Minkevičienės nuotr.
Biržų meteorologijos stoties vedėjas Bronius Medinis. A. Minkevičienės nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Gamta sausio 22 d. į Rokiškio rajoną atnešė visą puokštę orų: nuo sniego, stiprių vėjo gūsių iki pirmojo žaibo ir griaustinio. Paskutinė sausio savaitė bus net 6 laipsniais šiltesnė nei vidutinė daugiametė šio laikotarpio temperatūra: vietoj minus 3,5 – plius 3 laipsniai.

„Vasarį pasitiksime su šiluma. Deja, ir pirmas jo dešimtadienis žiema nekvepės“, – sakė Bronius Medinis, Biržų meteorologijos stoties vedėjas.

Trečiadienį Rokiškyje sudundėjęs griaustinis ir žaibas, anot jo, – labai retas reiškinys. Patikrinęs stebėjimo prietaisus, B. Medinis patvirtino, jog žaibas ir griaustinis buvo tik Rokiškio krašte.

„Pasitaiko griaustinių ir žaibų lapkrityje, kartais gruodyje, bet sausio mėnesį tai labai netikėta“, – dėstė didžiulę orų stebėjimo patirtį turintis pašnekovas. Pasak jo, trečiadienio orai su škvaliniu vėju, grėsmingais debesimis labiau panašėjo į vasaros orus.

Sausio pirmas ir antras dešimtadienis buvo 6 laipsniais šiltesnis nei 20 metų šio laikotarpio temperatūrų vidurkis. Pastarosiomis dienomis šilumos šleifas keliauja nuo Anglijos per Baltijos jūrą, vos kliudo Kareliją, o už Maskvos – jau šaltukas. Jis slenka per Ukrainą, Graikiją, Ispaniją. Artimiausiomis dienomis temperatūra žemiau kris Vokietijoje, Prancūzijoje. Ten bus šalčiau nei pas mus. Taigi mes vis dar žaliuosim, telieka bulves daržuose sodint“, – šmaikštavo B. Medinis. Tačiau pavasarinės šalnos, jo pastebėjimu, priešingai nei kiti gamtos reiškiniai, vis dar laikosi savo grafikų. Tad per anksti sužaliavusiems, sužydėjusiems augalams jos, net ir trunkančios porą dienų, gali smarkiai pakenkti.

„Kailinių šią žiemą nebeprireiks, juos drąsiai galima siųsti į sniego užverstą Kanadą ar į šalčio spaudžiamą Uralą. Dukra Kalėdų buvo atskridusi iš Barselonos (Ispanija), tikėjosi rasti pas mus sniego. Kai po Kalėdų grįžo, Madride labai sušalo, nes ten buvo gerokai vėsiau nei Lietuvoje. Ispanijos žemyninę dalį buvo paralyžiavęs sniegas. Mes čia gyvenam lyg Dievo užantyje: nei gaisrų, nei potvynių, nei didelių audrų. Bet vis tiek gamta nepatenkinti“, – humoro nestokojo B. Medinis. Aldona MINKEVIČIENĖ ("Gimtasis Rokiškis")

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA