Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

Valgomosios druskos gali pritrūkti ir pačioje Ukrainoje

Autorius: BNS
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Ukrainoje dėl karo sustabdžius didžiausios Europoje valgomosios druskos tiekėjos „Artemsil“ veiklą, jos stygių gali pajusti ne tik kaimyninių šalių, bet ir pačios Ukrainos vartotojai.

„Įmonė nedirba, sustabdyta neribotam laikui. Apšaudymas vyksta nuolat, administracijos pastatas iš dalies sugriautas. Buvo tiesioginių pataikymų į kasyklas, meralinių medžiagų sandėlius. Gamybos procesas neįmanomas“, – sakė šios valstybinės įmonės Donecko srityje laikinasis vadovas Viktoras Jurinas.

„Negalime kelti mirtino pavojaus savo darbuotojams. Be to, dauguma „Artemsil“ darbuotojų, kaip ir dauguma Soledaro gyventojų, jau evakuoti. Daugumos administracijos darbuotojų, inžinerijos ir technikos darbuotojų nebeturime“, – paaiškino jis.

Pasak V. Jurino, įmonės veikla buvo sustabdyta dar balandžio mėnesį, nes tapo neįmanoma jos produkcijos išgabenti geležinkeliu iš Soledaro.

„Mūsų stotis „Sil“ yra nuolat apšaudoma, o būtent geležinkeliu išgabendavome pagrindinę produkcijos dalį. Automobilių keliais galime išvežti nedaug jos. Geležinkeliui neveikiant, mes taip pat negalime dirbti“, – pabrėžė „Artemsil“ vadovas.

Anot jo, „Artemsol“ tiekimo sustabdymą pajus ir Vengrijos, Lenkijos, Gruzijos, Moldovos, Azerbaidžano ir Rumunijos vartotojai.

„Kad druska būtų parduodama, ji turi būti pagaminta... Kol vyksta karas, gali tekti keisti [savo druską] importuoti“, – prdūrė V. Jurinas.

Facebook komentarai

bas

a