Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

V. Vasiliauskas: nors ekonomikos atsigavimas silpnas, kalbėti apie dar vieną krizę nėra pagrindo

Autorius: Agroeta
Printer Friendly, PDF & Email

(Vilnius, spalio 10 d.) Nors Tarptautinis valiutos fondas (TVF) įspėja, kad pasaulio ekonomikos atsigavimas yra silpnas ir nepatikimas, Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas sako, kad kalbėti apie dar vieną finansų krizę negalima. Jis pabrėžia, kad siekiant išjudinti ekonomikos augimą, išsivysčiusioms pasaulio valstybėms reikia glaudesnio tarptautinio bendradarbiavimo. 

„Nemanau, kad mes galime kalbėti apie kažkokią naują krizę. Man tai nebuvo visiškai netikėta – tą tendenciją, kad pasaulinės ekonomikos rezultatai bus prastesni negu buvo pavasarį, buvo galima pastebėti. Ir naujausios Lietuvos banko prognozės dėl Lietuvos ekonomikos taip pat yra mažėjimo krypties. Manau, tai yra bendra tendencija. Pasaulis yra tokioje neramioje būsenoje – mechanizmai, kurie anksčiau veikė, dabar veikia nebe taip efektyviai“, – pasakoja V. Vasiliauskas. 

Anot jo, nors Lietuvos prognozuojamas augimas yra didžiausias iš trijų Baltijos valstybių, nevykdant struktūrinių reformų sveikatos, švietimo ir mokesčių srityje, šalies ekonomika gali nukentėti.

LRT.lt inf.

Facebook komentarai