Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

V. Ribikauskas: vilkų paleistomis avinų žarnomis reikėtų apjuosti Aplinkos ministeriją ir Seimą

Autorius: Vytautas RIBIKAUSKAS
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Kai kas aiškina, kad didesnio vilkų sumedžiojimo limito nustatyti nebuvo galima, nes pagal pėdsakus sniege apskaitos maršrutuose suskaičiuotos tik 37 pilkių šeimos. Tačiau vilkų šeimų skaičius buvo patikslintas, kai iš medžiotojų pateiktų vilkienos gabalų ir ilčių Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos mokslininkai nustatė vilkų kilmę.

Genetiškai buvo ištirti 99 vilkų mėsos mėginiai ir nustatyta, kad 53 jų priklausė jauniems iki vienų metų amžiaus vilkams iš skirtingų šeimų. Turbūt nereikėtų abejoti, kad mokslininkų atlikti genetiniai tyrimai yra mažiau patikimi nei būrimas iš vilkų sniege paliktų pėdsakų apskaitų maršrutuose, juolab kad duomenys pateikti tik maždaug iš pusės maršrutų.

Taigi, po genetinių tyrimų paaiškėjo, kad Lietuvoje gyvena tikrai ne mažiau kaip 53 vilkų šeimos. Iš tikrųjų, jų gyvena daugiau, nes juk neįmanoma buvo po vilkiuką sumedžioti iš visų Lietuvoje esančių pilkių šeimų.

Jeigu genetiniai tyrimai kiek vėlavo ir sumedžiojimo limitą teko nustatyti iš 37 šeimų, tai po to, kai tapo aišku, kad vilkų šeimų yra 53, limitą reikėjo pakoreguoti pagal nustatytą metodiką: 53x3,25 =172,25. 

Na, dievai nematė, galima sumažinti kad ir iki 150, kad vilkų globėjams širdžių neskaudėtų. Norint šį sezoną sumedžioti 150 vilkų, reikalauti reikėjo ne limito padidinimo, o jo teisingo nustatymo pagal priimtą metodiką. Tačiau ko norėti, jeigu aplinkos ministras K. Mažeika tik susitikimo su medžiotojų organizacijų atstovais Kaune, kai šaukštai jau buvo po pietų, vargais negalais buvo įtikintas, kad genetinių tyrimų metodu galima nustatyti vilkų šeimų skaičių.

O išeitis, ko gero, viena - medžiotojams susivienyti su gyvulių augintojais, apsupti Aplinkos ministeriją ar Seimą (jis dabar imasi tvarkyti medžioklės reikalus), dar vilkų paleistomis žarnomis avinų nuvežti ir pasistengti staugti garsiau už „Baltijos vilkų“ gaują...

Facebook komentarai