Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

V. Genio ūkis – įrodymas, kad žemdirbystė ir gamta gali veikti išvien

Autorius: Agroeta
Sėkmės receptu ūkininkas pasidalijo su jo ūkyje apsilankiusiu žemės ūkio ministru Kęstučiu Navicku.
Sėkmės receptu ūkininkas pasidalijo su jo ūkyje apsilankiusiu žemės ūkio ministru Kęstučiu Navicku.
Printer Friendly, PDF & Email

Ukmergės rajone ūkininkaujantis agronomas Valentinas Genys įsitikinęs – privalome eiti išvien su gamta, elgtis su jos dovanomis atsakingai, kad turėtume ką perduoti savo vaikams ir anūkams.  Šio principo jis laikosi tvariai ūkininkaudamas savo ekologiniame sėklininkystės ūkyje, kuris, pasitelkus naujausias agrotechnologijas ir žinias, kasmet dovanoja vis gausesnį derlių.

Savo sėkmės receptu ūkininkas pasidalijo su jo ūkyje apsilankiusiu žemės ūkio ministru Kęstučiu Navicku, kuris itin domisi tvariu ūkininkavimu ir nearimine žemdirbyste.

'''

V. Genys 1 tūkst. ha ekologiniame ūkyje augina kmynus, motiejukus, spelta rugius, avižas, grikius. Viskas, išskyrus kmynus, skirta sėklai. Naudojami padargai ir įranga: diskinis skutikas, daugiafunkcinė puspriekabė ir mobili grūdų džiovykla, visa tai įsigyta pasinaudojus Lietuvos kaimo plėtros programos ūkio modernizavimo parama.

„Teko ne vienerius metus mokytis iš kitų šalių praktikų apie neariminį ūkininkavimą, kuris būtų dar ir ekologinis. Tikslas – užauginti ne mažesnį derlių, kaip ir naudojant įvairius chemikalus.  Ekologiškai ūkininkaudamas ne tik sveiką produkciją augini, bet ir neterši gamtos“, – teigia ūkininkas, žemės neariantis ir jokių chemikalų nenaudojantis daugiau kaip dvidešimt metų.

'''

Gamtą tausojančiame, ekologiniame V. Genio ūkyje apsilankęs ir javų laukus apžiūrėjęs ministras teigė, kad šis ūkis – puikus atsakas skeptikams, netikintiems, kad žemdirbystė ir gamta gali veikti išvien.

„Nustebino ne tik Valentino kantrybė ir požiūris į aplinką, kurioje ūkininkauja, bet ir jo žinios bei sukaupta biodinaminio ūkininkavimo patirtis. Dirvožemio apsaugos programai, kurią įsirašėme į savo darbotvarkę, turime dar vieną sektiną pavyzdį“, – teigia ministras.

Ūkininko pareiga – mylėti žemę

V. Genys savo ūkyje taiko 9 laukų sėjomainą. Tai, anot jo, kiekvieno ūkininko pareiga. Juose tam tikrą laiką auga vis kiti augalai. Ta pati kultūra į buvusį lauką grįžta po devynerių metų. Pavyzdžiui, pirmais ir antrais metais lauke auga kmynai, trečiais – paliekamas žaliasis pūdymas, ketvirtais – bręsta rugiai, penktais ir šeštais – motiejukai, septintais – žaliasis pūdymas, aštuntais – dera rugiai, o devintais – avižos. Tuomet seka kartojama.

Pasak ūkininko, taikant tokią sėjomainą pradeda veikti gamta – dirvožemyje vyksta mikrobiologiniai procesai: daugėja mikroorganizmų, grybų, padedančių užauginti didesnį ir kokybiškesnį derlių.

Facebook komentarai