Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

dojusagro

Uždraustos spaudos platinimo centras – Šaukėnai – šventė 520 metų jubiliejų

Autorius: Dalia KARPAVIČIENĖ
Šaukėnai minėjo 520 metų jubiliejų.
Šaukėnai minėjo 520 metų jubiliejų.
Printer Friendly, PDF & Email

Šeštadienį Šaukėnų miestelis (Kelmės r.) linksmai, išradingai ir prasmingai paminėjo 520 metų jubiliejų.

Prieš šventę Šaukėnai papuošti skulptūrėlėmis iš šieno, prie namų suplevėsavo miestelio vėliavos ir vėliavėlės, megztomis servetėlėmis papuoštas Šaukėnų kultūros ir amatų centro langas.

Šaukėnai – gilią istorinę atmintį turintis miestelis. Prie dvaro įsikūręs Šaukėnų kaimas pirmą sykį istoriniuose šaltiniuose paminėtas XV amžiaus viduryje dėl ten vykusių didelių turgų. 1499 metams Šaukėnams suteikta privilegija rengti savaitinius turgus ir laikyti smukles, kaimas įgavo miestelio statusą. Iki XVIII amžiaus antrosios pusės Šaukėnus valdė Šemetos, vėliau, iki 1940 metų – Gorskiai. Miestelis buvo uždraustos spaudos platinimo centras, tuo labai rūpinosi Žemaitijos ir visos Lietuvos šviesuolis Povilas Višinskis.

XVII amžiuje Šaukėnuose gyveno daug žydų, buvo sinagoga. 1711 metais Šaukėnuose dėl Šiaurės karo ir maro nebebuvo likę nė vieno gyventojo.

Šiuolaikiniai Šaukėnai žinomi dėl patriotinę dvasią puoselėjančios gimnazijos, Kultūros ir amatų centro, muziejaus veiklos, darbščių ir sumanių ūkininkų, verslininkų, grožio puoselėtojų.

Daug ir įvairių šventės renginių vyko prie sutvarkyto, lankytojų poreikiams pritaikyto Jūros tvenkinio. Nuo Kultūros ir amatų centro iki tvenkinio per miestelį nusitęsė spalvota ir muzikuojanti eisena. Su Šaukėnais kartu šventė ir šaukėniškiai, ir miestelio draugai. Keturių kartų atstovai – vyriausiosios – buvęs ilgametis mokyklos direktorius Stanislovas Jokūbauskas, viduriniosios – Šaukėnų bendruomenės pirmininkė, mokytoja metodininkė Jūratė Gotautienė, jaunimo – Vlado Pūtvio-Putvinskio gimnazijos mokinių komiteto pirmininkas Gintaras Merkelis, vaikų – Laisvės gatvės gyventoja Augustė Šimkutė – į dangų paleido balandžių pulkelį. Veikė Amatų ir vaikų kiemelis, „Karališkų pramogų atrakcijos“, linksmino burbulų dėdė Arnas. 

Po gausybės sveikinimų labiausiai Šaukėnams nusipelniusieji žmonės buvo apdovanoti rajono vadovų, svečių dovanomis. Linksmybių užteko ir vaikams, ir suaugusiems, visokiems skoniams. Kolektyvą „Šona“, šokių kolektyvą „Iliuzija“, ansamblį „Anima“, jaunimo ansamblį „Balundele“, gitaristų ansamblį, atlikėjas Živilę Gedvilaitė, Pauliną Tamašauskaitę keitė kapelos „Meldai“, „Kalnuja“, „Apėntas“, „Šmukšt“. Abejingų nepaliko atlikėjai Liepa, Mino, Samanta Tina iš Latvijos, grupė „Vairas“. Nuotaikos nesugebėjo sugadinti ir prapliupęs lietus.

Šventę vainikavo „Auksinis ugnies šou“, diskoteka. 

Facebook komentarai

T Hegvita agro