Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Už netvarkomą sklypą taikoma administracinė atsakomybė

Autorius: Kalvotoji Žemaitija
Aplink namą esanti teritorija apaugusi sudžiūvusia žole, kurios niekas nešienauja.
Aplink namą esanti teritorija apaugusi sudžiūvusia žole, kurios niekas nešienauja.
Printer Friendly, PDF & Email

Praėjusiais metais rašėme apie Kęstučio gatvėje esantį apleistą namą, kuris darko ne tik miesto veidą, bet ir kelia pavojų, mat ne vieną kartą degęs pastatas tapo asocialių asmenų buveine, o aplink namą esanti teritorija yra visiškai netvarkoma. Į „Kalvotosios Žemaitijos“ redakciją vėl kreipėsi apleisto namo kaimynystėje gyvenantys telšiškiai, kurie piktinasi, jog šiais metais situacija kartojasi: teritorija apaugusi sudžiūvusia žole, kurios niekas nešienauja.

Apleisto namo teritorija neaptverta, todėl dažnai čia renkasi girtaujantys asmenys, kurie ne tik šiukšlina, bet ir atlieka savo gamtinius reikalus. Sklypas apaugęs sudžiūvusia žole, užtektų degtuko ar neatsakingai numestos nuorūkos, ir viskas kaipmat užsiliepsnotų, todėl šalia gyvenantys telšiškiai baiminasi, kad įsiplieskęs gaisras gali nuniokoti ne tik jų, bet ir kitų kaimynų turtą.

Praėjusiais metais po ilgų prašymų žolė buvo nupjauta, tačiau šiemet ir vėl niekas nesiima šienauti teritorijos. Nors yra penki to namo savininkai, bet nė vienas iš jų nerodo iniciatyvos tvarkant sklypą.

Paklausėme Telšių miesto seniūno Česlovo Ubarto, kaip seniūnija galėtų padėti išspręsti šią problemą, ir ar įmanoma įpareigoti apleisto namo savininkus, kad šie susitvarkytų savo teritoriją. Seniūnas patikino, kad ši problema jam tikrai žinoma, nes kartojasi jau ne vienerius metus. „Tai yra privati nuosavybė. Ką gali padaryti seniūnija, tai šitą teritoriją įtraukti į neprižiūrimų sklypų sąrašą, kas ir yra padaryta. Po to savininkai gauna įspėjimus, kad susitvarkytų ir daugeliu atvejų sklypų savininkai sureaguoja. Taip pat informuotas Viešosios tvarkos skyrius, kuris pagal kompetenciją taiko administracines priemones“,— dėstė Telšių miesto seniūnas Č.Ubartas.

Justina Lukošienė, kalvotoji.lt

Facebook komentarai