Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Už Lietuvos pieno ūkius kovojęs žemdirbys traukiasi: "Gal jaunesni išjudins šį reikalą"

Autorius: Dainius ŠEPETYS
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Praėjusių metų vasaros pabaigoje pieno eksporto į Latviją proveržį žadėjęs ūkininkas Vytautas Buivydas šiandien nuleidžia rankas. „Nelaimėjome kovos prieš perdirbėjus. Latvijos pieno gamintojai yra išvien su „Vilkyškių pieninė“, „Žemaitijos pienas“, „Pieno žvaigždės“ bendrovėmis ir mums nebuvo jokių šansų“, – „Agroetai“ sakė V.Buivydas.

Anot pašnekovo, kai diduma dalykų jau buvo sutarta, atsirado kažkokios povandeninės srovės kurios sugriovė visą projektą. „Man buvo pasakyta, kad nieko nelaimėsiu ir netgi  pagrasinta, kad mano ūkio pieno niekas nepirks“, – perdirbėjų smūgius mena ūkininkas Vytautas.

Nelaimėjęs kovos V.Buivydas pasitraukė iš Lietuvos vidutinių pieno gamintojų asociacijos pirmininko pareigų. Anot jo, tegul pabando jaunesni: „Gal jauni žmonės imlesni verslo naujovėms, gal jiems pavyks išjudinti šį reikalą“, – kalbėjo V. Buivydas.

Buvęs asociacijos pirmininkas teigė, kad pagrindine jo pasitraukimo priežastimi nebuvo nesėkmė derybose su latviais. „Kartu su žmona dirbame 50 melžiamų karvių ūkyje, neužtenka laiko visiems dalykams“, – lyg pasiteisindamas kalbėjo pieno gamintojas.

Pasak jo, laiko užtenka tik ūkio darbams. Paklaustas apie pieno supirkimo kainas, V. Buivydas buvo atviras: „Po 24 centus už kilogramą, tai čia tokia kaina visiems, gaminantiems iki tonos per parą“.  O kiek kainuoja pienas parduotuvėje?

Ūkininkas teigia, kad nelaimėjus svetur, jis bandys laimės ieškoti savoje šalyje. Jau buvo susitikęs su šalies žemės ūkio ministru, kuris jam pažadėjo, kad bus peržiūrėti įstatymai reglamentuojantys pieno supirkimą.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA