Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

„Ursus“ traktoriai su trenksmu grįžo į Lietuvos rinką, veržiasi ir ukrainiečiai

Autorius: Agroeta
„Ursus“ traktoriai su trenksmu grįžo į Lietuvos rinką, veržiasi ir ukrainiečiai
„Ursus“ traktoriai su trenksmu grįžo į Lietuvos rinką, veržiasi ir ukrainiečiai
Printer Friendly, PDF & Email

(Kaunas, balandžio 12 d.) Po dviejų metų pertraukos Lietuva vėl turi oficialų Lenkijos traktorių gamintojo „Ursus“ atstovą. Tarptautinėje žemės ūkio parodoje „Ką pasėsi... 2019“ šie traktoriai buvo demonstruojami UAB „Agrosistemos“ stende. Tačiau be šių traktorių įmonė pateikė ir daugiau staigmenų, iki šiol nematytų mūsų šalyje.

Vienintelis „Ursus“ atstovas Lietuvoje

Su kaimyninės šalies traktorių gamintoju "Ursus" UAB „Agrosistemos“ derybas sėkmingai baigė praėjusių metų pabaigoje, todėl šie traktoriai vėl tapo prieinami mūsų žemdirbiams.

Į Lietuvą sugrįžę „Ursus“ traktoriai sukėlė nemenką ažiotažą parodoje „Ką pasėsi... 2019“.

„Užsakėme pirmuosius traktorius būtent šiai parodai ir esame nustebę, koks buvo didelis ūkininkų susidomėjimas“, – kalbėjo UAB "Agrosistemos"
žemės ūkio technikos pardavimų vadovas E. Vaičionis.

Vienas pagrindinių šių traktorių privalumų yra jų kaina ir kokybė. „Palyginti su žinomų prekės ženklų traktoriais, „Ursus“ yra maždaug perpus pigesni, o su savo klasės analogais „Ursus“ kaina yra apie 15-20 proc. mažesnė“, – sakė E. Vaičionis.

Ūkininkai, pasak jo, per parodą įvertino „Ursus“ traktoriuose esančius ir italų tiekiamus „Carraro“ tiltus, pavarų dėžes, ir vokiečių „Bosh“ elektrohidraulikos sistemas. 

„Agrosistemos“ prekiauja ne tik traktoriais „Ursus“, bet ir atstovauja daugelį kitų žemės ūkio prekės ženklų.

Traktorių modelių gama – įvairi

Dar vienu privalumu žemdirbiai laiko „Ursus“ traktoriuose sumontuotus patikimus „Perkins“ variklius. Jie nereikalauja preciziškos priežiūros, yra ilgaamžiai ir nesudėtingai remontuojami. Siūlomi „Ursus“ traktoriai yra nuo 35 iki 150 AG. Tai universalūs traktoriai, tinkantys atlikti tiek įprastus, tiek pagalbinius darbus ūkyje.

Gamintojo modelių spektre puikuojasi 150 AG traktorius. Jame naudojamas 6 cilindrų „Deutz“ variklis, atitinkantis Stage IV deginių emisijos reikalavimus.

„Gamykla taip pat gali tiekti ir nedidelės galios, bet itin manevringus, nuo 35 iki 60 AG traktorius, skirtus sodininkystės, uogininkystės, daržininkystės ūkiams“, – akcentavo E. Vaičionis. Jų apsisukimo spindulys siekia tik 2,90 metro.

Specialistas ragino atkreipti dėmesį ir į „Ursus C-380“ modelį. Tai 75 AG traktorius su frontaliniu krautuvu, keliantis 1 200 kg. „Šis universalus pagalbininkas, pritaikytas dirbti gyvulininkystės ūkiuose ir nedideliuose ūkiuose apskritai“, – teigė E. Vaičionis.

Išskirtinumu pasižymi ir „Ursus C-395“, turintis elektrohidraulinę reverso sistemą. „Dirbant šiuo frontaliniu krautuvu nereikia sustoti, išminti sankabos. Galima tiesiog dirbti nesustojant“, – pabrėžė UAB „Agrosistemos“ žemės ūkio technikos produktų pardavimų vadovas E. Vaičionis. 

Naujienos ne tik grūdų augintojams

„Agrosistemos“ stende buvo ir daugiau naujienų. Ypač pabrėžtina, kad grūdų augintojai domėjosi mobilia grūdų džiovykla „Agrimec“.

Mobili grūdų džiovykla „Agrimec“.

Lengvai transportuojama įranga yra gaminama Italijoje, kurios produkcija pasižymi optimaliu kainos ir kokybės santykiu. Pagrindinis šios mobilios džiovyklos išskirtinumas yra skersai stovintis pečius su degikliu, ko pasekoje nėra galimybės apdeginti, apskrudinti grūdus. Tai ypač aktualu džiovinant sėklines kultūras.

Šiomis džiovyklomis ūkininkai sėkmingai džiovina rapsą, kmynus, garstyčias ir kitas įprastas grūdines kultūras. Šios mobilios džiovyklos pasižymi dar ir savo ekonomiškumu sunaudojamo kuro atžvilgiu, kurio reikia tik 0,9 litro vienai tonai arba 1 proc. nudžiovinti skaičiuojant pagal kviečius.

Be kita ko, ekspozicijoje buvo galima susipažinti ir su iki šiol Lietuvos parodose nematyta naujiena – Ukrainos gamintojo „Olis“ gaminama būgninio tipo grūdų valomąja „ЛУЧ ЗСО“.  Šis gamintojas yra užpatentavęs pirminio valymo įrenginį ant būgninių valomųjų. Įrenginys turi integruotą dulkių nusodinimo cikloną, iš kurio šiukšlės pašalinamos sraigtinio transporterio pagalba. Šių separatorių pradinio valymo našumas vyrauja nuo 35 t/h iki 300 t/h. Pagrindinis būgninės valomosios pranašumas tai, kad ji pritaikyta valyti itin drėgnus grūdus.

Ukrainos gamintojo „Olis“ gaminama būgninio tipo grūdų valomąja „ЛУЧ ЗСО“ buvo parduota parodos metu.

Tai grūdų perdirbimui skirtas nesudėtingos konstrukcijos ir eksploatacijos įrenginys, efektyviai išvalantis grūdus nuo stambių ir smulkių priemaišų. Parodos „Ką pasėsi... 2019“ metu UAB „Agrosistemos“ jau pardavė vieną, 150 t/h našumo separatorių.

E. Vaičionis taip pat išskyrė Čekijos žemės dirbimo padargų gamintojo „Opal-agri“ produkciją – giluminį purentuvą, noraginį skutiką, žemės tankinimo volus, plūgą. „Agrosistemos“ šį gamintoją atstovauja jau antrus metus.

Gediminas STANIŠAUSKAS
Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA