Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

dojusagro

Universalumo paieškos – pneumatinė kombinuota sėjamoji „Amazone Cirrus“

Autorius: Gediminas STANIŠAUSKAS
 Pneumatinė kombinuota sėjamoji "Amazone Cirrus“
Pneumatinė kombinuota sėjamoji "Amazone Cirrus“
Printer Friendly, PDF & Email

Rinkoje galima rasti daugybę sprendimų ūkiui. Kiekvienu atveju verta atkreipti dėmesį į detales, kurios iš esmės gali keisti žemdirbio pasirinktą technologiją. „Amazone Cirrus“ pneumatinė kombinuota sėjamoji  gali būti vienu iš jūsų pasirinkimų.

Svarbu tai, kad ši sėjamoji gali būti naudojama 4 skirtingais būdais. Su ja galima tik sėti, taip pat sėti ir įterpti trąšas per tą patį sėklavamzdį kartu su sėkla. Trečiu atveju galima sėti ir įterpti trąšas per trąšų įterpimo diskus, o taip pat sėti ir įterpti trąšas 50 proc. per tą patį sėklavamzdį kartu su sėkla ir 50 proc. per trąšų įterpimo diskus.

Trąšų įterpimas į sėklų eilę reiškia, kad besivystančiam augalui akimirksniu suteikiamos maistinės medžiagos. Taip pat tręšiant itin tiksliai užtikrinamas mažesnio trąšų kiekio sunaudojimas. Tad technologinis sėjos ir tręšimo pasirinkimas išties platus.

AB „Lytagra“ atstovai, kurie yra oficialūs šių sėjamųjų platintojai, „Agroetai“ paaiškino, kad pneumatinės kombinuotos sėjamosios „Amazone Cirrus“ būna trijų darbinių pločių: 3, 4 ir 6 metrų.

„Priklausomai nuo ūkininkų poreikių bei pasirinkto modelio gali būti su arba be trąšų įterpimo. Jos vienu metu atlieka kelias operacijas, – teigia įmonė. – Pirmiausiai yra įdirbama žemė. Šią operaciją atlieka dvi eilės žemės dirbimo karpytų diskų, kurie intensyviai purena trupina ir lygina dirvą“.

Šių diskų skersmuo yra 46 cm ir su jais galima dirbti iki 12 cm gylio. Minėti diskai turi individualią apsaugą nuo akmenų ar kitų kliūčių, esančių dirvoje. Taip pat diskai nereikalauja didelės priežiūros, nes kiekvienas yra suteptas ir sandariai uždarytas.

Po žemės dirbimo diskų darbus perima padanginis tankinimo volas: eglutės arba Matrix profilio (šis volas sutankina iki 80 proc. dirvos paviršiaus). Po tankinimo volo seka dvi eilės sėjimo diskų RoTeC Pro (metalinis diskas su plastikiniu disku, kuris palaiko gylį ir valo metalinį diską) arba TwinTeC (dvigubas metalinis diskas).

Kiekvienas sėjimo diskas individualiai kopijuoja dirvos paviršių. Dviejų diskų Sistema TwinTeC leidžia tolygiai, hidrauliniu būdu nustatyti norago slėgį, kuris apima platų nustatymo diapazoną nuo 15 iki 100 kg. Taip galima greitai ir paprastai prisitaikyti prie kintančių dirvos sąlygų. Tarpas tarp sėjimo diskų yra 12,5 cm arba 16,6 cm.

Kas eina toliau? Po sėjimo diskais yra papildomi prispaudimo ratukai, kurie pagerina sėklos sąlytį su žeme. Vietoje prispaudimo ratukų gali būti viena eilė V formos užžertuvų, kurie užžeria sėklą palikdami virš jos purų žemės sluoksnį. Šių sėjamųjų sėkladėžių talpa priklausomai nuo modelio, gali būti 3600 arba 4000 l.  

Ne ką mažiau svarbu ir darbų greitis. Sėjamosiomis „Amazone Cirrus“ galima dirbti iki 16 km/h greičiu, o transportinis greitis su pilnu bunkeriu – iki 40 km/h. Taip pat šiais metais į serijinę gamybą yra paleista ir patobulinta „CIRRUS CC“ versija su atskirais trąšų diskais FerTeC, bet apie tai parašysime kitą kartą.

Facebook komentarai

T Hegvita agro