Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Ūkininkui už „Icoro“ skolą siūlo perimti kito ūkininko skolą

Autorius: Dainius ŠEPETYS
"Icor" už praėjusiais metais supirktus grūdus su ūkininkais neatsiskaitė iki šiol. Asociatyvi nuotr.
"Icor" už praėjusiais metais supirktus grūdus su ūkininkais neatsiskaitė iki šiol. Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Lietuvos ūkininkai jau buvo primiršę laikus, kai derliaus supirkėjai vėluodavo atsiskaityti už nupirktus grūdus ar rapsus. Todėl labai nustebome, kai į portalo „Agroeta.lt“ redakciją kreipėsi ūkininkas, informuodamas, jog bendrovė „Agrosfera“ neatsiskaito už supirktą produkciją. Dar įdomiau yra tai, kad už, dabar jau jokios veiklos nevykdančios „Agrosferos“ stovi garsusis koncernas „Icor“, dar daug kam menamas „Rubicon Group“ vardu.  Beje, tai tas pats „Icor“, kuris neseniai ėmėsi nacionalinio stadiono komplekso Vilniuje statybos už 156 mln. eurų.

Į „Agroetą“ paskambinęs Kėdainių rajono Sirutiškio kaimo ūkininkas Aurimas Snarskis kalbėjo ne tik savo, bet kitų, maždaug 50 žemdirbių vardu, kuriems po praėjusių metų derliaus liko skolinga „Agrosfera“. „Šiai bendrovei pernai pardaviau įvairių žemės ūkio kultūrų. Už dalį derliaus ji atsiskaitė, bet vis tiek man liko skolinga 130 tūkst. eurų“, – sakė A. Snarskis. Ūkininkas skundėsi, kad praėjęs sezonas dėl gamtos sąlygų buvo sudėtingas ir pareikalavo didelių darbo sąnaudų, o čia – dar už derlių nesumokėta.

Didžiąją dalį „Agrosferos“ akcijų valdo koncernas „Icor“, todėl „Agroeta.lt“ kreipėsi į šios kompanijos vadovus. „Icor“ komunikacijos departamento direktorius Nerijus Mikalajūnas patvirtino, kad nuo 2017 m. koncernas buvo „Agrosferos“ finansiniu investuotoju ir turėjo 60 proc. įmonės akcijų. „Bendrovėje veiklą vykdė jos vadovas Arminas Kildišis ir darė tai prastai, todėl buvo nuspręsta šią veiklą stabdyti“, – aiškino N. Mikalajūnas.

Apibendrindamas esamą situaciją Komunikacijos departamento vadovas tvirtino, kad pačiai „Agrosferai“ ūkininkai ir kiti ūkiniai subjektai yra skolingi 3 mln. eurų. Taip pat dabar jau veiklos nevykdančios įmonės sandėliuose yra trąšų, augalų apsaugos priemonių, javų sėklų už vieną milijoną eurų, o pati bendrovė už derlių ūkininkams skolinga 2,5 mln. eurų.

„Mes planuojame susirinkti skolas ir atsiskaityti su ūkininkais. Taip pat siūlome jiems paimti iš mūsų sandėlių kokybiškos produkcijos arba perimti kitų ūkininkų skolas“ – kalbėjo N. Mikalajūnas. 

Pasak kalbinto „Icor“ atstovo, koncernas su visais atsiskaitys solidariai. „Pirmiausiai atsiskaitysime su žemdirbiais, o tik tada likusią skolos dalį paimsime savo reikmėms“, – aiškino jis. Anot N. Mikalajūno, nors jų kompanija ir stambi, bet su ūkininkais atsiskaityti iš savų aktyvų neketina ir laikysis savojo plano – pirmiausiai susigrąžins skolas, o tada atsiskaitys.

Į klausimą, o kaip bus su palūkanomis, N. Mikalajūnas atsakė miglotai, esą viskas yra civilinių santykių ribose. Pasidomėjus, ar toks vangus atsiskaitymas nulemtas to, kad artimiausiu laiku „Icor“ neplanuoja supirkinėti ūkininkų derliaus, N. Mikalajūnas tvirtino, jog taip nėra, nes koncerno reputacija esą yra svarbi.

Facebook komentarai