Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Ūkininkas siūlo pirkti bulvių – nei eilių, nei tuščių lentynų

Autorius: Dalia KARPAVIČIENĖ
Šiaulių rajono Poviliškių kaimo ūkininkas Edas Sasnauskas siūlo žmonėms įsigyti bulvių. Jų sandėlyje – kiek tik širdis geidžia. Edo Sasnausko asmeninė nuotr.
Šiaulių rajono Poviliškių kaimo ūkininkas Edas Sasnauskas siūlo žmonėms įsigyti bulvių. Jų sandėlyje – kiek tik širdis geidžia. Edo Sasnausko asmeninė nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Šiaulių rajono Poviliškių kaimo ūkininkas Edas Sasnauskas praėjusį rudenį sulaukė gausaus bulvių derliaus. Todėl dabar, atėjus pavasariui ir Lietuvoje paskelbus karantiną, siūlo žmonėms įsigyti antrąją duona vadinamų daržovių – bulvių.

„Kol perkat makaronus, dezinfekcines priemones, siūlau ir bulvių atsarga pasirūpinti.  Bulvių sandėlyje turime kiek tik širdies geidžia. Nei eilių, nei tuščių lentynų. Visiems užteks. Už papildomą mokestį ir į namus atvežame“, – sakė jis.

Šiandien ūkininkas pasakojo, jog bulvėmis susidomėjimas jaučiamas. Bet labiausiai jomis domisi užsienio šalių atstovai. Pasiteirauja ir aplinkinių, ir tolimesnių vietovių gyventojai. Ūkininkas sulaukė klausimo, ar neturįs morkų. Šių daržovių E. Sasnauskas neaugina.    

E. Sasnauskas ūkininkauja tris dešimtmečius, bulves pradėjo auginti dar sovietiniais metais. Tėvo pavyzdžių pasekė ir dukra Simona bei sūnus Edvinas. Trijuose ūkiuose auginami 178 hektarų bulvių.

Lietuvos bulvių augintojų asociacija socialinio tinklo paskyroje yra paskelbusi įrašą, kuriame aiškinama, ar Lietuvai užteks bulvių, jei sutriks tiekimas iš kitų šalių. Tikinama, kad geros kokybės bulvių kažin ar užteks, bet prastesnių – tikrai. „Apie tai reikėjo galvoti, kai dėl vienų ar kitų priežasčių buvo atmetinėjamos augintojų paraiškos paramai bulvių saugykloms“, – priežastis aiškina Lietuvos bulvių augintojų asociacija.

Facebook komentarai