Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Ūkininkas Petras Vaitelis – apie tikrąsias grėsmes nacionaliniam saugumui

Autorius: Dainius ŠEPETYS
Petras Vaitelis
Petras Vaitelis
Printer Friendly, PDF & Email

Lietuvos viešojoje erdvėje laikas nuo laiko pasklinda informacija apie padidėjusias grėsmes nacionaliniam saugumui. Tai, žiūrėk, kažkuris žinomas visuomenės veikėjas ar politikas ima kelti grėsmę, tai užsienio kibernetinės atakos suaktyvėja. Į viską greitai reaguoja Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas, tačiau Ąžuolaičių ūkininkas Petras Vaitelis pastebi, jo nuomone, gerokai didesnes grėsmes ir su nusivylimu sako, kad, deja,  į jas niekas nekreipia dėmesio.

Dėstydamas savo pastebėjimus, ūkininkas pirmiausiai siūlo prisiminti istoriją. „Kas sukilo prieš Rusijos imperijos valdžią 1863-aisias? Kaimiečiai. Kas lietuviškos spaudos draudimo metais paslapčia platino mūsišką žodį? Knygnešiai. Jie dažniausiai buvo iš kaimų kilę žmonės. Kas po karo į miškus išėjo? Ūkininkai. Taigi – vėl gi kaimiečiai. Miesto žmonių tarp partizanų buvo vienas kitas. Istorija rodo, kad kaimo žmonės visada priešinosi okupacijoms ir nebuvo linkę pasiduoti“, – istorines žinias demonstravo Ąžuolaičių kaimo ūkininkas.

Stiprindamas kaimo žmonių pozicijas, P. Vaitelis dėstė toliau: „O kas pirmieji parsidavė, koloboravo? Čia jau miestiečiai, šviesuomenė. Galėčiau išvardinti daugiau vardų, bet pakaks ir Salomėjos Neries, Kosto Kubilinsko, Petro Cvirkos bei Liudo Giros“.

Trumpai apžvelgęs istoriją, ūkininkas grįžta prie šių dienų aktualijų ir tiesiai rėžia: „Kaimas yra žlugdomas, žmonės iš jo išvaromi, ir taip yra naikinamas pats stipriausias šalies gynybos bastionas. Juk visi žinom, kad norint nužudyti medį reikia pakirsti jo šaknis, tai šitaip Lietuvoj ir daroma“.

P.Vaitelis prisimena, kad pirmiausiai valdžia davė pinigų tiems, kurie laikė po vieną, dvi karvutes, kad jų atsisakytų. „O kaip gi kaimo žmogus be karvės, juk ji palaikė visą šeimą. Anksčiau apie neturinčius savo gyvulių sakydavo, kad jie veltėdžiai, tinginiai. Taigi, padarė visus tokiais. Nelikus pavienių karvių laikytojų, imtasi stambesnių. Visa pieno pramonė monopolizuota, nes kur tai matyta, iš savų neperka, bet perka iš užsienio ir dar moka jiems brangiau nei siūlo saviems. Tai grynas kaimo žlugdymas“, – aiškina ūkininkas.

Anot jo, panaši situacija ir su cukrinių runkelių auginimu. „Produkcijos supirkėjai saviems augintojams kainos nekelia, bet brangiau moka latviams. Ar tai ne kaimo griovimas, ar ne valstybės silpninimas ir jos pajamų mažinimas?“ – klausimą po klausimo kelia gyvenimo matęs kaimietis.

P.Vaiteliui užkliuvo ir naujasis Prezidentas, kuris, anot ūkininko, nori taikyti komunistinį principą – iš vienų atimti ir kitiems atiduoti.

„Na kur tai matyta tokiais būdais kiršinti žmones, padidinti žymėto dyzelino kainą ūkininkams, o sutaupytas lėšas atiduoti pašalpininkams ir pensininkams. Aš pats pensininkas, bet nieko papildomo iš valstybės neprašau, viską užsidirbu. O kas visą gyvenimą nedirbo, tam dabar ir trūksta“, – savo pastebėjimais dalinosi Kėdainių r. ūkininkas.

P.Vaiteliui pro akis nepraslydo ir afrikinis kiaulių maras, kuris, pasak pašnekovo, kaip ne keista ne kartą prasidėdavo po tikrinimo komisijų apsilankymo.

„Nejaugi Valstybės saugumo departamento pareigūnai nemato, kad čia yra didžiausia problema, kuri kelia rimčiausią grėsmę Lietuvos saugumui. Be stipraus kaimo nebus pasipriešinimo, istorijos – nesuklastosi“, – įsitikinęs išmintingas ūkininkas.

Facebook komentarai