Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Ūkininkai perspėja apie pieno gamybos mažinimą

Autorius: BNS
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Lietuvoje mažėjant pieno supirkimo kainoms, ūkininkai sako, kad perdirbėjai kainas sumažino nepaisydami galiojančių sutarčių. Pieno gamintojai sako ketinantys  mažinti pieno gamybą, tuo metu kai kurie Seimo nariai perspėja pieno perdirbėjus nesitikėti valstybės paramos.

„Pieno supirkimo kainos drastiškai mažėja, ypač kooperatyvų sektoriuje. (...) Turime spręsti šio sektoriaus problemą“, – penktadienį Seimo Kaimo reikalų komitete, kur aptariamos koronaviruso krizės pasekmės pieno sektoriui, pareiškė žemės ministras Andrius Palionis.  

Lietuvos žemės ūkio kooperatyvų asociacijos „Kooperacijos kelias“ pirmininkas Jonas Kuzminskas parlamentarus informavo, kad perdirbėjai pieno kainas sumažino 5 centais už litrą. 

„Sutartis su įmonėmis kelių mėnesių turėjome, bet į jas niekas (perdirbėjai – BNS) neatsižvelgė, ir kainos nuvažiavo nuo 27 iki 23 centų“, – teigė jis. 

Pieno gamintojų asociacijos vadovas Jonas Valionis sako, kad žemdirbiai ketina mažinti pieno gamybą ir siūlo kompensuoti ūkininkams dėl to patirtus nuostolius.

Lietuvos pienininkų asociacijos „Pieno centras“ vadovas Egidijus Simonis įspėjo apie galimus pieno gamybos trikdžius. 

„Matau kai kurių įmonių galimą piktnaudžiavimą, būtent tarpininkų, kad nenumuštų dar daugiau kainos, nei tai diktuoja rinkos sąlygos“, – pareiškė jis. 

E. Simonis sako, kad pienas Lietuvoje pigesnis, nes jo kokybė yra prastesnė negu Latvijoje ar Estijoje, kur už jį mokama daugiau. Jo teigimu, su Sveikatos apaugos ministerija (SAM) jau yra bandoma tartis, ko imtis, kad Lietuvoje nenutrūktų pieno gamybos grandinė.

Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas „valstietis“ Andriejus Stančikas pieno perdirbėjus įspėjo nesitikėti paramos iš valstybės, jeigu jie mažins pieno supirkimo kainas.

„Turi baigtis tas diskriminavimas. (...) Jeigu šiandien perdirbėjai įsivaizduoja, kad jeigu jie ženkliai  numažins kainas ir papildomai jiems dar ir valstybė iš biudžeto skirs gana dosnų kąsnį, tai šitaip neturėtų būti“,  – sakė parlamentaras.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA