Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Ūkininkai juos vienijančioms organizacijoms paskyrė 283 tūkst. eurų

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Liepos 17 d. pasibaigus neįprastai ilgam žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimui, surinkti duomenys patvirtina pastarųjų metų tendencijas – mąžtant ūkininkų skaičiui didėja deklaruojamas plotas.

Palyginus su praėjusiais metais, sumažėjo patvirtintų paraiškų skaičius – jų yra 124 886 (prieš metus – 126 067), tačiau išaugo deklaruotas plotas, jis siekia 2,93 mln. ha naudmenų (2019 m. – 2,92 mln. ha).

Daugiausiai pasėlių deklaravo Panevėžio rajono ūkininkai – 97,8 tūkst. ha, Raseinių r. – 94,8 tūkst. ha ir Radviliškio r. – 91,9 tūkst. ha.

Pareiškėjai pasinaudojo galimybe dalį tiesioginių išmokų skirti Žemdirbių asociacijoms ir viso deklaravo 283 680 ha siekiantį plotą, taip 283 680 siekiančią sumą paskirstant žemdirbių interesus atstovaujančioms žemės ūkio organizacijoms. 

Padidėjo žieminių rapsų, avižų, grikių, moliūgų, ridikų, bulvių, svogūnų, pupų, lubinų, vikių, lęšių, žieminių kvietrugių ir kviečių bei miežių, kukurūzų grūdams ir vasarinių kvietrugių plotai, o vasarinių kviečių, miežių ir rapsų, žieminių rugių, burokėlių, špinatų, morkų ir žirnių plotai nežymiai sumažėjo.

Šiuo metu vyksta intensyvus paraiškų administravimas, o kaip ir kasmet jau nuo spalio 16 d. bus pradėti mokėti avansai – dėl COVID-19 jie yra padidinti ir sieks iki 70 proc. tiesioginių išmokų sumos ir iki 85 proc. kaimo plėtros priemonių paramos. Pirmą kartą bus mokami ir ekologinio ūkininkavimo avansai.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA