Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Tytuvėnų krašto bendruomenės iniciatyva išsaugotas pusšimtį metų veikiantis Miško muziejus

Autorius: Dalia KARPAVIČIENĖ
Pusšimtį metų veikiantis Miško muziejus Tytuvėnuose išsaugotas aktyvios bendruomenės dėka.
Pusšimtį metų veikiantis Miško muziejus Tytuvėnuose išsaugotas aktyvios bendruomenės dėka.
Printer Friendly, PDF & Email

Daugiau kaip pusšimtį metų veikiantis Tytuvėnų Miško muziejus – išsaugotas ir perduotas Tytuvėnų miesto seniūnijai, nors dar šių metų pradžioje unikaliam muziejui buvo iškilusi grėsmė.

Miško muziejaus, ilgus metus priklausiusio Tytuvėnų miškų urėdijai, optimizuojant urėdijų veiklą, kaip papildomo ir priskirtoms funkcijoms įgyvendinti nereikalingo turto, buvo ketinama atsisakyti. Perėmęs muziejų, VĮ „Turto bankas“, „nereikalingą“ inventorių greičiausiai būtų pašalinęs, pastatas būtų buvęs parduotas varžytinėse. Iniciatyvos išsaugoti miestelio muziejų ėmėsi Tytuvėnų krašto bendruomenė.

Interneto erdvėje buvo sukurta peticija, neabejingi vietiniai gyventojai pasirašinėjo ir popieriniuose parašų rinkimo lapuose. Pavasarį, drauge su muziejuje ekskursijas vedančiais Tytuvėnų regioninio parko direkcijos specialistais, surengta Atvirų durų diena, per kurią  buvo galima išreikšti savo palaikymą. Surinkti 1058 parašai, kurie, su prašymu išsaugoti muziejų, perduoti Kelmės rajono vadovams.

Pasak Tytuvėnų regioninio parko kultūrologės, laikinai einančios direktoriaus pareigas, Agnės Buchaitės, bendruomenės pastangos nenuėjo veltui. Muziejus ir toliau gyvuos Tytuvėnuose, juo rūpinsis Tytuvėnų miesto seniūnija.

1962 metais įkurtas Miško muziejus nuo pat pirmųjų gyvavimo dienų populiarino gamtos apsaugą, ypač tarp vaikų ir jaunimo. Įsikūręs Tytuvėnų miškų ūkio gyvenvietėje, medinio pastato dalyje, po 1980-ųjų perkeltas į naujas patalpas, kur yra iki šiol. Muziejaus veiklai pritaikytas visas medinis pastatas, įrengtos salės, šalia pirmųjų eksponatų – ir medžiotojų dovanotos gyvūnų, paukščių iškamšos, tytuvėniškių medžio dirbiniai. Po Nepriklausomybės atgavimo eksponatai bei patalpos ne sykį atnaujintos, keičiamos Tytuvėnų miškų urėdijos pastangomis ir lėšomis.

Tytuvėnų regioninio parko kultūrologė, laikinai einanti direktoriaus pareigas Agnė Buchaitė dėkojo visiems, prisidėjusiems prie unikalaus muziejaus Tytuvėnuose išlikimo.

Facebook komentarai