Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

brolijos baneriukas

 

 

Zemes ukio technikos brolija

Tytuvėnų gimnazijoje – rašytojo Vlado Kalvaičio klasė

Autorius: Agroeta
Tytuvėnų gimnazijoje – rašytojo Vlado Kalvaičio klasė
Tytuvėnų gimnazijoje – rašytojo Vlado Kalvaičio klasė
Printer Friendly, PDF & Email

Kelmės rajono Tytuvėnų gimnazijoje atidaryta rašytojo Vlado Kalvaičio lietuvių kalbos ir literatūros klasė. Pernai rugsėjį miręs V. Kalvaitis, nors ir buvo gimęs Radviliškyje, Tytuvėnuose gyveno ir kūrė ilgus metus, iki mirties.

Rašytojų sąjungos narys Tytuvėnuose su žmona įsikūrė grįžęs iš tremties. Su tėvu pasistatė namą, pro kurio langus matėsi gražuolis Bridvaišio ežeras. Tytuvėnai  Vladui Kalvaičiui tapo ne tik gyvenimo, bet ir kūrybos vieta. V. Kalvaitis mielai bendraudavo su miestelio gyventojais, gimnazistais, svečiuodavosi ir gimnazijoje, pristatydavo savo knygas. Gimnazijos moksleiviai apie rašytoją yra sukūrę dokumentinį filmą, dalyvaujant pagrindiniam herojui.  

Klasės įkūrimu rūpinosi gimnazijos bendruomenė su direktore Irma Stankuviene, sugebėjusi tinkamai, nors ir pagal ne itin dideles švietimo įstaigos galimybes, sukurti jaukią klasės aplinką.

Vlado Kalvaičio lietuvių kalbos ir literatūros klasę pašventino Tytuvėnų bažnyčios klebonas Rimantas Žaromskis. Iškilmėse dalyvavo ir prisiminimais apie rašytoją dalijosi rajono vadovai, rašytojo bičiuliai ir artimieji, buvo skaitomos ištraukos iš novelių romano „Sustiprinto režimo barakas“, muzikavo Meno skyriaus smuikininkės, skambėjo Muzikos skyriaus vedėjos Nijolės Astašauskienės sukurta daina „Sniegena“ pagal V. Kalvaičio žodžius. Kalvaičio dukra Vida Pikutienė  pasidalijo tekstų rankraščiais, senomis fotografijomis iš šeimos albumo, pasakojo,  jog tėvelis dar turėjęs daug kūrybinių sumanymų, kurių nepavyko įgyvendinti.

Rašytojų sąjungos nario Vlado Kalvaičio kūryba buvo žinoma ne tik Kelmės rajone, bet ir visoje Lietuvoje, įvertinta daugeliu premijų, tarp kurių – Vyriausybės kultūros ir meno, Lietuvos rašytojų sąjungos suvažiavimo už kūrybinius nuopelnus lietuvių literatūrai, Žemaitės, Petro Cvirkos, Liudo Dovydėno, Reginos  Biržinytės  ir kt.

Dalia KARPAVIČIENĖ, Vaidos SUTKIENĖS  nuotr.

Facebook komentarai